První dva závody Světového poháru se jely v Bosně a Hercegovině na řece Vrbas. Závodů se zúčastnila bez pár výjimek kompletní světová špička z nedávného mistrovství světa.

Prvním závodem byl dlouhý sjezd, který se našemu singlíři ne úplně vydařil podle jeho představ. V závěru závodu mu lehce došly síly, a bylo z toho konečné deváté místo. Na deblu se Slaninové také dostali do první desítky a skončili na osmém místě. Ve sprintu si Slanina chtěl vylepšit reputaci a to se mu také povedlo. V kvalifikaci si finále vyjel hned z první rozjíždky a tak měl klid na závod deblů. Slaninům se sice nepodařilo finále A, ale v opravné jízdě skončili na třetím místě a tak i oni se dostali do desetičlenného finále. V singlu Slanina potvrdil skvělou formu a vybojoval bronzovou medaili. Zvítězil úřadující mistr světa Cof ze Slovinska, stříbrný byl Francouz Debray. Na deblu Slaninové potvrdili svojí výkonnost a ve finále skončili na osmém místě.

Hany s pásem, trenérem Šifaldou a šéfem klubu Honzou Greisigerem po vítězném duelu
Žatecký bijec Greisiger má pás a titul profesionálního mistra světa v K1

Poté se seriál závodů přesunul do Slovinsko. Na netypické závodní trati dlouhého sjezdu, kde ihned po startu byla dvousetmetrová peřej na hranici sjízdnosti, dále čtyřkilometrový téměř rovný úsek řeky Savinji, aby na závěr byl stometrový průskok starým jezem zakončený cílovou páskou.
V dlouhém sjezdu byl žatecký singlíř pořád ve hře o umístění v první pětce, ale nakonec z toho bylo konečné deváté místo. Zvítězil Francouz Lapointe, druhý byl náš reprezentant Rolenc, třetí skončil domácí borec Cof.

Na deblu Slaninové zajeli skvěle a nakonec skončili na pátém místě, kdy za sebou nechali mimo jiné i slalomové olympijské vítěze z Ria bratry Škantáry ze Slovenska. Zvítězili mistři světa Lapointe – Debray, druzí byli Dazeur – Santamaria - všichni z Francie, třetí skončili naši borci Rolenc - Haleš.

Na mistrovství České republiky žactva v Račicích  si cenný bronz vybojoval dvojskif mladších žákyň Jana Sadílková a Maja Šedivá.
Lounští veslaři zažívají rušný červen. Přivezli medaile i tituly mistrů

Závěrečnou disciplínou byl opět sprint. Slanina si na singlu vyjel finále hned jako jediný z Čechů z pátého místa. Na deblu Slaninům uniklo finále o jedinou příčku, nakonec skončili jedenáctí. Ve finále Slanina zopakoval skvělý bronzový úspěch z Bosny. Zvítězil Debray, druhý byl Lapointe - oba z Francie. V konečném pořadí světového poháru Slanina skončil na pěkném pátém místě, na deblkanoi Slaninové skončili celkově šestí. (sla)