„Naše základna není početná. Mezi dospělými máme 13 hráčů, v mládeži 6. A co se sponzorů týče, tak v Žatci se mnoho podporovatelů nenajde. Peníze sháníme, jak jen se dá. Většinou nám pomůžou známí. Krizi jsme měli už bez koronaviru,“ říká muž, který je nejstarším hráčem oddílu; kuželky poráží už od roku 1983.

Pro Lokomotivu je ale obtížné držet krok s ostatními. Minusem je stará kuželna. ,Byla postavena vlastními silami a stojí dodnes. Její vybavení je pochopitelně modernější. Oddílu už byla přislíbena nová kuželna v prostoru papíren. Dokonce jsou i plány a veřejné přísliby. Bohužel zůstalo jen u nich. Přitom by zájem o sport byl a dokonce i možnost pořádání turnajů na nejvyšší úrovni, což na současné kuželně to bohužel možné není. Takže oddíl musí provádět opravy hracích prostorů a alespoň trochu vylepšit stávající situaci,“ mrzí Jarolíma. Podle něj by nová kuželna přilákala další zájemce o sport, jehož původ sahá až do středověku.

Historie žateckého kuželkářského oddílu sahá až do konce padesátých let minulého století. „Zakládajícím členem byl Josef Drahoš starší. Nejúspěšnější byla sedmdesátá léta a pak roky 2014 a 2015, kdy se tu hrála divize,“ líčí Jarolím.