Po základní části ovládli žatečtí nohejbalisté také play off první ligy. Ve druhém finále sice se Startem Praha prohrávali už 1:3, po skvělém obratu ale nakonec oslavili výhru 5:3, celou sérii ovládli 2:0. A slaví také návrat do extraligy.

„Rozhodující utkání vidím v otočce trojic, kdy naše druhá trojice zvládla duel a srovnala na 3:3. První sadu jsme ovládli, druhou jsme vedli 9:7, ale prohráli. Naštěstí v té třetí jsme znovu domácí přehrávali a srovnali jsme skore. S následující trojicí a závěrečnou dvojicí jsme již počítali a vyšlo to. Příští rok se tak vracíme do extraligy po další roční pauze,“ popsala obrat jedna z opor žateckých nohejbalistů Petr Vít.

34. ročník Velké ceny Chomutova
Chomutov ukázal plaveckou elitu. Medaile mají Svěcená, Urban, Balon i Bešíková

Naráží tak na fakt, že Žatec už několik let po sobě vždy postoupí do extraligy, pak ale zase spadne. A znovu postoupí… „Chystáme se tým posílit,“ říká o plánech na udržení Vít.

Žatec suverénně ovládl základní část první ligy nohejbalistů. Pak šel do play off. Jeho vítěz jde do extraligy rovnou, další týmy hrají baráž.

 Ve finále měli ale žatečtí nohejbalisté trochu problémy. Nezačali totiž proti Startu Praha ve druhém duelu dobře. První finálové utkání Žatec získal 5:2, ve druhém ale úvod nevyšel. „Úvodní dvojice nabídly vyrovnaný střet se smolným koncem pro nás. Zlatohlávek se Sýsem nejprve vyřídili v prvním setu Nováka s Ungermannem a Kaplanem. Ve druhém setu i třetím měli naši na noze za devítek setbol, ale bohužel neproměnili,“ viděl Petr Vít. Bratři Vítové pak ve druhé dvojici skore sice srovnali, Start Praha pak ale zase odskočil. Po první a druhé trojici prohrával Žatec už 1:3.

Úvodní závod národního poháru cyklokrosařů se jel ve Slaném. Martina Mikulášková dojela devátá.
Špatný start, pád. Mikulášková vstoupila do terénu devítkou

„Za stavu 1:3 to s námi nevypadalo dobře, ale Ondřej Vít byl v singlu bezchybný,“ pokračoval Petr Vít. A pak už přišly na řadu i odvetné trojice, ve kterých se Žatci naopak dařilo. Nejprve Petr Vít, Sýs a Kovařík srovnali, poté Ondřej Vít, Pinkr a Zlatohlávek poslali poprvé v utkání Žatec do vedení. Výhru pak stvrdili opět bratři Vítové. Žatec nakonec získal druhé finále v poměru 5:3, celou sérii pak 2:0.