Žatecké duo se na stupně vítězů muselo probojovat v našlapané účasti dvaceti dvojic, které pořadatelé rozdělili do čtyř skupin po pěti.

V boji o bronz se žatečtí borci postavili béčku Čelákovic. První set pro sebe urvali Žatečtí. Ve druhém setu se nahoru dostali čelákovčtí borci a když ze země zády k síti o pásku s notnou dávkou štěsteny Spilka bodoval, soupeř nebyl schopen do stavu 3:8 zabodovat. Třetí set byl vyrovnaný a dopadl výhrou Žatce.

"Bronz, to je zatím na republikách moje maximum. Dosud nejvýše jsme byl čtvrtý na trojkách v Modřicích. S Ondrou už hrajeme nějaký čas od doby, kdy jsme si prohodili s bráchy Vítovými parťáky. Ukázalo se, že nám to docela svědčí. Dneska nám to šlapalo od rána, vyhráli jsme první tři zápasy ve skupině a teprve poté jsme prohráli s Chalupou a Plachým. Pak jsme vyřadili ve čtvrtfinále Brutovského se Stupákem. Měli jsme větší hlad po výhře a věřili jsme si. I když třeba neproměníme, Ondra spoustu míčů pochytá,“ řekl pro web nohecmagazin Miloslav Štolka. 

„Nevyšlo nám až semifinále proti Modřicím. Možná z naší strany tam byl nezdravý respekt, nedařilo se mi tolik na útoku. Hodně nás také zatlačili servisem, bylo dost těžké se dostat k síti a mít na útok trošku času. O bronz jsme si věřili a první set to dokázali. Ve druhém setu přišla trošku krizovka, opět jsme měl problém s příjmem a neměl klid na útok. Ve třetím setu jsme se srovnali až už se dařilo lépe,"dokreslil Štolka, který převzal i individuální cenu pro nejlepšího plejera šampionátu. Zlato si z MČR odvezl tandem z Modřic, stříbro brala dvojka Vsetína A.