Žatečtí plavci měli v Praze opravdu velkou konkurenci, ale přes to se svými skvělými výkony a vylepšenými osobními rekordy ukázali celé republice. Celkem tři z pěti žateckých statečných se probojovali mezi nejlepších 10 dospělých plavců ČR!!

"Naprosto fantastického úspěchu dosáhl Filip Mach, který si letošním osobním rekordem vyplaval na trati 100P vynikající 9. místo. O jednu příčku lépe doplavala dechberoucím výkonem na 100M Sára Černá. Nejlepšího individuálního úspěchu žateckého plavání na závodech dosáhla fenomenální Klára Suková. Klára na závodech předvedla famózní výkony a nejprve vyplavala senzační 5. místo na trati 100Z, ke kterému později přidala ještě neuvěřitelné 4. místo z poloviční tratě 50Z," popsal žatecký trenér Jiří Karas.

Vroutek (v žluto-černé) spadl do okresního přeboru.
Známe složení okresních soutěží. Dojde k tomu, po čem kluby volaly

Třešničkou na dortu se v posledním dni závodů stalo 5. místo smíšené štafety na 4x100PZ ve složení Černá, Suková, Lím, Mach! Toto umístění nabírá naprosto obrovského významu také proto, že všechny týmy měli na závodech velký výběr z plavců a naše družstvo štafetu postavilo pouze ze 4 plavců, kteří nás na závodech reprezentovali. Všichni plavci tak hodnotí závody velice pozitivně a chválou nešetří ani trenéři Jiří Karas a Martin Dvořák.