Příprava na Mistrovství Evropy IMBA ve třídě 125 (MX 2) a vloženého závodu Mistrovství ČR amatérů, které pořádá AMK Krásný Dvůr, v těchto dnech vrcholí.

Na své trati ve Vysokých Třebušicích zaburácí už v neděli 29. června motory nejen v závodě ME, ale už dopoledne v kvalifikaci ve třech objemových třídách tj. M ČR 125, OPEN, veteráni 40-50 a 50-60 let a v třídě HOBBY. Co nového závodníky a návštěvníky v Třebušicích čeká? „Především bezpečnější trať,“ odpovídá předseda AMK Krásný Dvůr Jan Šefl. „V krátkosti: dráha je delší v zadní části o zhruba 200m velice technické pasáže. Nový je cílový skok na jehož překonání je potřeba přeskočit vzdálenost 22 metrů. Rozšířili jsme dráhu na minimální šíři 7m a upravili zatáčky a původní skoky.“

Po dopoledních kvalifikacích ve 12.20 hodin uvedou mažoretky z Postoloprt jezdce ke slavnostnímu nástupu a představení. Budou mezi nimi reprezentanti z devíti států – Velké Británie, Francie, Německa, Belgie, Nizozemska, Švýcarska, Dánska, Itálie a České republiky.

Kdo reprezentuje ČR a domácí AMK

V barvách naši reprezentaci bude startovat Jaromír Romančík se startovním číslem 72, Vojta Janeček má číslo 73, Josef Mňuk 74, Ladislav Červenka 75, Jan Rieger 76, úřadující Mistr Evropy Michal Votroubek 77 a Roman Mňuk startuje s č.íslem 78. „Ve hře byl též na divokou kartu i domácí 16letý Honza Šefl, bohužel při přechodu na čtyřtaktní Suzuki 250 se mu nevyhla smůla a v Kozmicích při boji o postup do finále v superkrosu se zranil, nyní je však již v pořádku. Rozhodně ho aspoň uvidíme ve třídě 125 v M ČR,“ informuje jeho otec.

„Kdo z dalších domácích bude možná ještě startovat? František Bína ve třídě veterán 40-50 let. Jinak při tak velké akci jako je ME, je zapotřebí přiložit každou ruku, byť by se členové rádi zúčastnili závodění včetně mne, ale to nyní není opravdu možné,“ je smířen Jan Štefl starší. „Členové AMK odvedli na dráze obrovský kus práce a stovky brigádnických hodin. Ani to by nestačilo, velkou pomocí pro AMK je obec Krásný Dvůr, tamní spolek dobrovolných hasičů, pomohly dotace od Ústeckého kraje, Výchovný ústav pro mládež v Pšově a další. Věřím, že návštěvníci i jedci budou po závodech Mistrovství Evropy ve třídě 125 (MX 2) od nás odcházet spokojeni,“ dodává s pozvánkou na závěr předseda AMK Jan Šefl.

(jš, jak)