Velmi ostrý start do jarní části první ligy národní házené čeká ženy Šroubárny Žatec.

V neděli 13. dubna odpoledne se utkají se soupeřem nejtěžším, jedou totiž do vedoucího Tymákova. Žatecké házenkářky se představí ve stejné sestavě, v jaké na podzim dokázaly vybojovat příjemné šesté místo v tabulce.

Nikdo by neměl chybět. „Pokud nenastane něco neočekávaného, budeme v neděli kompletní,“ řekla Deníku kapitánka Žateckých Miluše Plecitá. Tymákov je letos suverénní. Po podzimu je na prvním místě tabulky, ve dvanácti zápasech zaznamenal deset výher a jedinou remízu a prohru.

Právě Žatec je ale jediný, který dokázal s Tymákovem bodovat. Bylo to hned v úvodním utkání sezony, na domácí půdě žatecké házenkářky zvítězily 14:12. „Tentokrát nás už ale rozhodně nepodcení. V Tymákově navíc nehrajeme zrovna nejraději. Hraje se tam na antuce, navíc v neděli odpoledne. Fandit přijde celý Tymákov, atmosféra určitě nebude pro nás příjemná,“ ví zkušená žatecká hráčka.

Tymákov se bude určitě spoléhat hlavně na výkony druhé nejlepší střelkyně soutěže Petry Bendové, která zatím nastřílela 110 branek. Také se může pochlubit druhou nejlepší obranou v lize. Ta je hodně tvrdá a nepříjemná. „Bude záležet na momentální formě všech našich hráček. Tymákov je hodně silný, ale šance na vítězství určitě je. Budeme bojovat,“ pokračovala Plecitá.

Poslední přípravu sehrál Žatec před týdnem, jednoznačně tehdy přehrál Klášterec. „Zahrála si celá lavička, cíl to splnilo. Něco šlo ale určitě udělat lépe,“ řekla. „Naším cílem je jednoznačně letos play off. Chceme udržet osmičku a zahrát si v rozhodujících zápasech sezony,“ dodala kapitánka prozatím šestého celku tabulky první ligy.