Největšími dosavadními úspěchy pro Adélu bylo loňské stříbro z mistrovství České republiky v kategorii dorostenek, stejný kov vybojovala i na letošním republikovém šampionátu mezi juniorkami.

Do osmičlenného finále Tomanová proklouzla ze sedmého místa. „V základní části jsem byla hotová trochu dřív, a tak jsme s tátou koukali na obrazovku a jen sledovali, jak nastřílejí ostatní. Na začátku to vypadalo, že se do finále ani nedostanu, chvíli sedmá, chvíli devátá, bylo to opravdu těsně,“ komentuje Tomanová.

Ve finále se začínalo opět od nuly. Lounská střelkyně v něm předvedla skvělý výkon a hlavně pevné nervy. Od úvodní položky držela druhé místo a po třetí položce se dostala do vedení, které hájila až do šesté položky. V té se před ní dostala Ježková o jednu desetinu. V další části závodu si však Tomanová vzala vedení zpět a už jej udržela; svou největší soupeřku, Jitku Ježkovou porazila o 1,6 bodu. Vítězka základní části Anna Dědová brala bronz.

„Ve finále ze mě nervozita vůbec nespadla, ty rozdíly byly opravdu hodně malé. Bilo mi srdce a poslední rána už byla se štěstím, ruka se mi klepala, že jsem skoro nezamířila,“ culila se šťastná vítězka.

„Svým výkonem si Áďa hodně hlasitě řekla o nominaci do reprezentace. Snad se to povede,“chválil svou svěřenkyni trenér Josef Jeremiáš.

Jaké měla Tomanová pocity, když za sebou při prvním vyhraném „velkém“ závodě nechala i reprezentantky? „Je to zvláštní pocit. Nejprve radost, pak jen naplnění, že víte, že jste v něčem dobrá, ale panuje tam přátelská atmosféra, nikdo si tam nezávidí.“

Jaroslav Tošner