Objekt bývalého špejcharu v Podbořanech se mění ve čtyřhvězdičkový hotel. Jeho zařízení, vířivky, sauny nebo posilovnu bude moci kromě jeho hostů využívat také veřejnost. S dokončením se počítá v prvních měsících příštího roku, v současné době v objektu finišují hrubé zednické práce.

Nový hotel, jehož vlastníkem je podbořanský podnikatel Michael Galus, vzniká vedle Národního domu, který má od města v pronájmu. Provozuje v něm restauraci, hotel a sál s barem pro kulturní a společenské účely. „Naším cílem je zlepšit služby v Podbořanech. Nový čtyřhvězdičkový hotel bude nejluxusnějším ve městě. Chceme, aby jeho zařízení mohla využívat i veřejnost,“ vysvětlil Galus, proč se pustil do výstavby hotelu.

„Lidé jsou čím dál tím náročnější na poskytované služby. Proto chceme zvýšit kvalitu nabídky a zároveň rozšířit ubytovací kapacity. Hotel Národní dům v některých obdobích už nestačí. Jezdí k nám lidé z celé republiky, hodně spolupracujeme s tanečními školami, které u nás v sále pořádají různé soustředění nebo závody,“ připomněl Michael Galus.

V Národním domě je teď k dispozici třicet lůžek. Přestavbou bývalého špejcharu, který nabídne dvacet lůžek, tak ve městě vznikne třetí hotel. Druhý stojí na centrálním náměstí.

Objekt bývalého špejcharu v Podbořanech se mění ve čtyřhvězdičkový hotel.

Objekt bývalého špejcharu v Podbořanech se mění ve čtyřhvězdičkový hotel.

Objekt bývalého špejcharu koupil Michael Galus před několika lety od společnosti ZZN, rekonstrukci zahájil letos. Wellness a fitness část podle jeho slov nabídne finskou saunu, páru, tepidárium, Kneippův chodník, vnitřní a vnější vířivku, chybět nebude posilovna. V takovém rozsahu tyto služby ve městě dosud nikdo neposkytuje.

Hosté nového hotelu budou využívat restauraci v Národním domě, která prošla před dvěma lety rekonstrukcí.

Hojně využívaný je také sál, kde se kromě tanečních koná řada kulturních akcí. Třeba plesy nebo různá školení. „Mám tady tým lidí, na který se mohu spolehnout, který má jasnou vizi, jak zlepšit služby v Podbořanech. Podporuje mě také rodina, hlavně manželka se synem. Moje práce je i můj koníček. Bez toho všeho bych se do náročné investice pustit nemohl,“ sdělil Galus, bývalý student podbořanského učiliště a fotbalista někdejšího klubu v nedalekých Blšanech.

Industriální styl

Kromě Národního domu má Galus v pronájmu také restauraci Slunce, provozuje i kantýnu v podbořanské společnosti Logit. Ve městě zaměstnává třicítku lidí, v novém hotelu vznikne dalších osm pracovních míst.

Nový hotel vzniká v industriálním stylu s prvky surového betonu a kovu. „Z objektu prakticky zůstalo jen obvodové zdivo, ale architektonické dědictví domu, jeho tvar a podoba zůstanou zachované. Byla varianta demolice a výstavba nové budovy, touto cestou jsme ale nechtěli jít. Dům zase v tak špatném stavu nebyl, rozhodli jsme se pro rekonstrukci,“ sdělil Břetislav Sedláček, který stojí za projektem přestavby zhruba 200 let starého domu.

„Z vnitřku domu ale nic zachovat nešlo. Některé stavební prvky bývalého špejcharu se však využily na jiných stavbách,“ dodal žatecký projektant.