Do průmyslové zóny Triangle míří další investor. Ten chce na Žatecku vyrábět granulát z pryže, jenž se má využívat pro sportovní povrchy, obuvnický průmysl, stavebnictví nebo například dopravní stavby. Firma plánuje u Žatce zaměstnat přibližně 25 lidí a zřejmě půjde o jednoho z prvních investorů, kteří postaví svůj závod na jihovýchodním okraji zóny nad Staňkovicemi. Právě tam mají směřovat menší investoři.

Z oznámení k vlivu záměru na životní prostředí, který podala pražská firma Hargo, vyplývá, že granulát chce nový investor vyrábět mechanickou cestou například z vyřazených pneumatik nebo dopravníkových pásů. Ty mají být nejprve rozdrceny a následně z nich vyroben granulát. Podle oznámení nebude mít výroba žádný velký negativní vliv na životní prostředí.

V průmyslové zóně Triangle nyní zatím vyrábí jen společnost Panasonic, ale v současné době v místě už dokončují své továrny tři investoři - Gestamp, Solar Turbines a Johnson Controls.

„K tomu dále jednáme s dalšími možnými investory,” řekla Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje, který zónu o rozloze 363 hektarů vlastní. Jedním z nich je čínská společnost Xi´an Putian Antenna, která se zabývá především výrobou vysílačů, antén a satelitů. Její zástupci nedávno Triangle navštívili.