Společnost ČEZ se na konci roku dohodla s firmou Czech Coal na pokračování dodávek hnědého uhlí pro Elektrárnu Počerady z dolu Vršany na Mostecku. Mezi vlastníkem dolu a elektrárny totiž k 31. prosinci loňského roku vypršela dlouhodobá smlouva o dodávkách uhlí, nová dosud nebyla podepsána.

„Existuje krátkodobá dohoda o tom, jakým způsobem bude dodáváno uhlí do elektrárny nyní počátkem ledna. Stále se vedou jednání o dlouhodobé smlouvě, která nabírají na intenzitě a ubírají se pozitivním směrem, ale zatím nic podepsáno není," sdělil Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy s tím, že veškerá jednání se přitom týkají jen smlouvy na dodávky uhlí. Znamená to, že pravděpodobně padla varianta, že by ČEZ hnědouhelnou elektrárnu u Počerad prodal.

Podle serveru Česká pozice jsou jednání mezi společnostmi ČEZ a Czech Coal prakticky dokončena. Týmy právníků na obou stranách podle něj nyní připravují smlouvu o dlouhodobých dodávkách uhlí, která by měla být podepsána ve druhé polovině ledna.

Počerady jsou jednou ze dvou největších českých tepelných elektráren, celkový výkon je v současnosti 1000 MW. Ročně spotřebují okolo šesti milionů tun uhlí, tedy asi jednu sedminu české těžby.