Převažují obyvatelé z okresu Louny, jichž je 42 procent. Dalších 40 procent mužů a žen dojíždí z Chomutovska. Mostečtí se podílejí na celkovém počtu zaměstnanců necelou pětinou. Informovala o tom mluvčí IPS Alpha Gabriela Benešová. Společnost v žatecké zóně investuje přes 2,6 miliardy korun. Postupně zaměstná v třísměnném provozu 2000 lidí, z toho 1850 výrobních dělníků.

Zahájení provozu se blíží

Zahájení zkušebního provozu management plánuje na konec května, výrobu chce spustit v červenci. „Zatímco obsazování manažerských a technicko-hospodářských pozic je již ukončeno, nábor do dělnických pozic bude pokračovat až do konce roku 2007, kdy by měl počet zaměstnanců ve výrobě dosáhnout 1350 osob,“ uvedla pro ČTK Benešová.

Podnikatelský plán IPS Alpha počítá s výrobou 200 tisíc kusů LCD displejů měsíčně, dodávat je bude výrobcům televizorů s plochou obrazovkou Hitachi, Panasonic a Toshiba. Hitachi dokončuje závod v sousedství IPS Alpha v zóně Triangle a zaměstná další dva tisíce lidí. Panasonic vyrábí v Plzni, ale hledá lokalitu pro další továrnu. Jednou z možností je také zóna Triangle Žatec, kde má společnost rezervovaný pozemek. Firma Toshiba bude vyrábět televizory s LCD displeji ze Žatce v Polsku. V minulých dnech přestěhovala IPS Alpha své kanceláře z Chomutova do nového závodu u Žatce.