Firma tam bude vyrábět polystyren pro stavebnictví a obalový polystyren. Největšími odběrateli obalového polystyrenu od firmy Izopol, která otevřela svůj již třetí závod v České republice, jsou Panasonic a podbořanská Conta. „Právě kvůli výrobě obalů na ledničky jsme se rozhodli přemístit část výroby do Podbořan,“ řekl včera majitel firmy Izopol Josef Dvořák s tím, že firma bude hledat nové odběratele obalového polystyrenu také v průmyslové zóně Triangle u Žatce.

Závod v Podbořanech má společnosti také pomoci posílit postavení na trhu s tepelně izolačními deskami pro stavebnictví v Ústeckém kraji. „Díky novým technologiím se řadíme ke špičce v tomto oboru,“ pokračoval majitel firmy.

V současné době firma zaměstnává téměř třicet lidí. „V první fázi budeme mít přibližně čtyřicet zaměstnanců, postupně by se to mělo vyšplhat až na osmdesátku zaměstnanců,“ slíbil Josef Dvořák. Kromě závodu v Podbořanech má firma Izopol, která je na českém trhu největším výrobcem obalového polystyrenu, závody ještě v Dolní Pustevně a Plzni.

Výroba obalů na ledničky zaměstná šedesátku lidí