Jatky Žatec uzavřely svou provozovnu ve městě a kvůli dluhům jim hrozí insolvence. Návrh na zahájení insolvenčního řízení podali dva věřitelé společnosti - chovatelé prasat ze Žatecka. Vyplývá to z údajů v insolvenčním rejstříku.

Jatky Žatec dluží peníze za dodaná prasata. Společnost Agrocom Hrušovany vyčíslila dluh na 300 tisíc korun, společnost Animo Lišany na 188 tisíc korun. Pokud soud pošle jatky do insolvence, je možné, že se připojí ještě další věřitelé.

Čeká se na rozhodnutí soudu

Návrh na vyhlášení insolvence řeší Městský soud v Praze, nyní se čeká na jeho verdikt. Soud vyzval společnost, aby se k návrhu vyjádřila. Ta může s návrhem souhlasit a zároveň uvést, jak hodlá úpadek řešit. Možností jsou konkurz a prodej společnosti, nebo její reorganizace. Druhou možností je nesouhlas s insolvencí. V takovém případě musí Jatky Žatec uvést skutečnosti na svou obranu.

Jatky Žatec patřily k tradičním podnikům v Žatci, zaměstnávaly desítky lidí. Kromě porážky hospodářských zvířat se zabývaly také výrobou masných produktů. Ty prodávaly ve své veřejností oblíbené prodejně. Žatecké Jatky za své výrobky získaly v minulých letech řadu ocenění, například v soutěži Nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje.