Společnost Heavy Machinery Services, bývalý Legios, kvůli zahájení insolvenčního řízení nepřišla o zakázku německých drah Deutsche Bahn na přestavbu 150 vozů. Naopak její realizace právě probíhá a většina vagonů už byla německým drahám dodána. Deníku to sdělil Michal Donath, mediální zástupce společnosti Heavy Machinery Services. Informaci, že společnost přišla o významnou zakázku, uvedl insolvenční správce v jednom ze zveřejněných dokumentů.

Společnost Legios je kvůli dluhům v insolvenci. Co se týká výroby, probíhá soudem povolená reorganizace. Závod v Českých Velenicích byl uzavřen, výroba byla převedena do Nymburka. Výroba také běží v Horním Slavkově a Lounech. „S ohledem na nárůst zakázek došlo rovněž k nárůstu počtu zaměstnanců přibližně o dvě stě. Jejich celkový počet se nyní blíží patnácti stům. Ze stejného důvodu byla v některých provozech všech tří závodů operativně zavedena třetí směna," sdělil Michal Donath.

Společnost se zabývá hlavně opravami a výrobou nákladních železničních vagónů. V současné době pracuje hlavně na zakázkách pro francouzský, turecký a italský trh. V příštím roce chce společnost začít vyrábět součástky pro stavební a důlní stroje a provádět jejich opravy a revize.