Firma Lostr, největší zaměstnavatel v Lounech, která nedávno získala lukrativní zakázku na výrobu lokomotiv a přislíbila nová pracovní místa, najednou propouštěla.

O práci tam přišlo 29 zaměstnanců.

Podle generálního ředitel Lostru Radka Rybáčka šlo o „nadbytečné“ pracovníky.

„U těchto zaměstnanců se jednalo o náhradu za profese, které nejsou potřeba nebo kde byla zdvojená obsazenost, popřípadě se jednalo o zaměstnance, kteří chtěli sami na dohodu odejít,“ uvedl.

Propuštění lidé se v únoru registrovali na úřadu práce a rozšířili už tak dlouhou řadu nezaměstnaných. V únoru bylo v okrese Louny bez práce 6 717 lidí, míra nezaměstnanosti dosáhla 12,78%.

Zatímco některé profese jsou pro Lostr nadbytečné, jiných má nedostatek. „Dlouhodobý trend ve společnosti Lostr je navyšování pracovních míst, zvláště u profesí svářeč, zámečník, elektrikář, elektrotechnik a elektromechanik. Těchto zaměstnanců máme nedostatek a potýkáme se s nedostatkem na trhu práce,“ podotkl R. Rybáček.

Lostr Louny


– lounský Lostr s tisícovkou zaměstnanců patří mezi největší zaměstnavatele v regionu

– zabývá se výrobou a opravou železničních nákladních vagónů a lokomotiv


Lostr letos začne vyrábět dieselové lokomotivy, se sériovou výrobou se začne příští rok. Společnost podepsala začátkem roku licenční smlouvu s německým výrobcem Voith. Rybáček tehdy prohlásil, že plánují přijmout zhruba sto nových zaměstnanců.