Průmyslová zóna u Loun se pomalu začíná zaplňovat. Dalším investorem, který se tam usadil, je Švédská společnost Rimaster, v úterý 4. listopadu oficiálně zahájila činnost v Lounech. Výrobní závod se nachází v areálu CTP Point Louny.

Společnost se zabývá výrobou elektrických systémů, elektroniky a mechanických systémů (mechatroniky). Mezi její klienty patří především společnosti v oblasti silničních a a železničních vozidel určených pro velká zatížení, průmyslové automatizace a komplexních mechanických systému. Jejím významným odběratel je společnost Siemens.

„V současnosti jsme schopni vyrobit kabeláž pro jeden vlak týdně. Pracuje zde 45 zaměstnanců, do budoucnosti plánujeme jejich počet navýšit,“ přiblížil na úterní schůzce s novináři Thomas Wernersson, výkonný ředitel společnosti Rimaster Czech Republic.

Město Louny si pro umístění provozu vybrala švédská společnost kvůli strategické poloze. „Poloha a samotné umístění v oblasti Loun nám přináší nové příležitosti. Z logistického pohledu je to místo ideální, neboť nám umožňuje efektivně zásobovat část Evropy. Od žádného zákazníka tak nejsme dále než jeden den jízdy nákladním autem,“ pokračoval T. Wernersson.

Do České republiky se společnost Rimaster dostala díky ofsetovému programu Gripen. V Lounech působí od 1. září letošního roku. Za dva měsíce se podařilo společnosti zprovoznit výrobní halu a rozjet výrobu.

Skupina Rimaster má v současné době 600 zaměstnanců, kteří působí v designových, vývojových a výrobních závodech ve Švédsku, Polsku a rozjíždí závod také v Číně.

Díky zónám našly práci tisíce lidí

Průmyslová zóna Louny - Jihovýchod, která má 30 hektarů, je určena zejména pro lehký průmysl, velkosklady či velkoprodejny.

Lokalitu si oblíbily především japonské firmy. Hlavními investory jsou japonské společnosti Aisan Bitron Czech, Ishimitsu Czech, Fujikoki Czech, Takada Industries Czech nebo Nachi Czech. Kromě nich tam sídlí také OMC Scientific, Netafim, Portola a další.

V průmyslové zóně našly postupně práci tisíce lidí a i díky ní výrazně klesla míra nezaměstnanosti v okrese Louny. Další podobné důležité zóny s novými továrnami jsou i v Žatci a Podbořanech.