Petra Hlavsová z Loun je novopečenou maminkou měsíční dcerky.

Ačkoliv jí mateřské povinnosti taktak začaly, už teď je jí jasné, že s hledáním práce to nebude mít jednoduché. Petra by ráda výhledově šla pracovat alespoň na půl úvazku. Samozřejmě až to věk dítěte dovolí.

„Moje představa je tak ve dvou či třech letech věku dcery. Záleží na zdravotním stavu, jak se malá bude vyvíjet; jestli bude jednoduše všechno v pořádku,“ vysvětluje maminka.

Jedním z důvodů, proč bude Petra hledat nejprve práci na půl úvazku, je právě nutná péče o dítě. Chce být mezi lidmi a co nejdříve se zase zapojit do pracovního procesu. V neposlední řadě jde ale také o peníze. Byť manžel vydělává, rodinný rozpočet je napjatý, asi jako u každé mladé rodiny. „Z mateřské se nedá vyžít. Jen za pleny vydáme měsíčně přibližně 1400 korun, za mléko na přikrmování dalších asi 1200 korun. A potřeba jsou další a další věci.“ přemýšlí Petra.

Jak už bylo řečeno, maminka by ráda zpět do práce hned, jak to bude možné. I jí je ale jasné, že to bude značně problematické. „Dala bych malou do jeslí a ucházela se o místo. Zatím jsem ale možnosti tady v Lounech nezjišťovala a ani nevím, jestli tady nějaké jesle ještě fungují,“ plánuje.

Špatnou zprávou pro Petru a další maminky je, že jesle skutečně v Lounech nejsou ani jedny. „Ani u jedné mateřské školy ve městě jesle nefungují,“ potvrdil Jan Čermák, místostarosta Loun. Další pomyslnou ránu pod pás očekává P. Hlavsová od firem. „Předsudky tady pořád jsou a zaměstnavatelé podle mne budou kalkulovat s tím, že dítě bude občas nemocné nebo jinak bude vyžadovat péči matky, což se samozřejmě může trochu odrazit i v práci,“ říká posmutněle.

Mateřství může znamenat potíže v zaměstnání

Práce žen je v mnoha odvětvích lidské činnosti nepostradatelná, nebo alespoň těžko nahraditelná. Mnohé firmy jsou si toho vědomy, jiné ale jen s nechutí zaměstnávají mladé dívky. Důvod? Předpoklad mateřství.

Jedním ze zaměstnavatelů v lounském okrese, který pracovníky – ženy – vyloženě vyhledává, jsou například společnosti Aisan v lounské průmyslové zóně. „Část výroby je tam totiž jemná práce. Ženy mívají obvykle lepší předpoklady pro práci s malými částmi, jednoduše řečeno jemnou práci,“ vysvětlila Marie Schmalzová, odbornice na trh práce z lounského úřadu práce.

Jak M. Schmalzová uvedla, ve spolupráci s úřadem práce dokonce zmíněná firma chystá rekvalifikační kurzy pro posílení pracovního kádru. „Zájem mají ale pouze o ženy,“ upozornila.

U některých firem mohou ale mladé dívky mít problémy. Předpokládá se totiž, že po nějakém čase, až se v novém zaměstnání zorientují a jejich životní situace se ustálí, budou chtít založit rodinu. To pro zaměstnavatele znamená hledat novou pracovní sílu, nehledě k nákladům, které v souvislosti s dočasně nepracující ženou má.

Tato krátkozrakost a především diskriminační jednání se může zpravidla projevit už při přijímacích pohovorech. Potenciální zaměstnavatel se zajímá o to, zda uchazečka plánuje dítě a pokud je odpověď kladná, mnohde její šance na přijetí razantně klesá. Stále častější je ovšem model rodiny, kdy místo matky zůstává doma na takzvané mateřské dovolené otec. Pokud je to pro rodinu výhodné, péče o potomka tím neutrpí a žena se může relativně brzy vrátit ke své práci.

Obecně se dá říci, že v lounském okrese je dlouhodobě víc nezaměstnaných žen, než mužů. Na konci letošního února bylo podle statistik v okrese Louny nezaměstnaných celkem 4 791. Z toho bylo 2 505 žen a 2 286 mužů. Víc žen v evidenci úřadu práce bylo i loni ve stejném období. Tehdy bylo v evidenci 6 584 lidí. Ženy z tohoto počtu představovaly 3 385 uchazeček, muži zbylých 3 199.