Počet lidí bez práce v okrese Louny i v celé České republice v dubnu klesl.

Míra nezaměstnanosti se snížila na 11,87 %.

Bez práce bylo k 30. dubnu podle Úřadu práce v Lounech 6 350 lidí. V březnu to bylo přitom 6 622 nezaměstnaných. Počet uchazečů o zaměstnání poklesl o 272 osob.

Za optimistickým vývojem stojí hlavně sezonní práce, které jsou od jarních měsíců příležitostí pro nezaměstnané.

Ze statistiky ale vyplývá, že klesl i počet volných míst, a to z 257 na 152. Na jedno volné pracovní místo tak v současné době připadá v průměru 41,8 uchazeče. V dubnu loňského roku to bylo přitom „jenom“ 16,4 uchazeče na jedno místo.

Zaměstnavatelé mají největší zájem o vzdělané zaměstnance. Velkou šanci najít místo mají středoškolsky vzdělaní lidé, poptávka je po zdravotních sestřičkách, operátorech či agronomech. Šanci mají i učňové – kuchaři, soustružníci a svářeči. Na trhu práce chybí také učitelé a lékaři. Nejvyšší míra nezaměstnanosti je v současné době na Žatecku (14,27 %), následuje Podbořansko (13,13 %), nejnižší je na Lounsku (12,69 %).

Graf míry nezaměstnanosti k poslednímu dubnu 2010 podle oblastí


Z obcí jsou na tom nejhůře ty, které mají horší dopravní obslužnost. Nejvyšší nezaměstnanost je ve Velemyšlevsi (36,89%) a Bítozevsi (30,72%). Naopak nejméně lidí bez práce je v Blšanech u Loun (6,42%) a Chlumčanech (6,64%).

Problematikou nezaměstnanosti se mimo jiné starostové obcí zabývali v úterý na hejtmanském dni v Lounech. Trápí je hlavně jako nešvar práce načerno. Ústecký kraj se také snaží nalákat nové investory do zóny Triangle. Usiluje o to, aby tam mohly vstoupit i menší firmy.

Nové pracovní příležitosti pro okres přinese také vybudování výrobní haly společnosti Solar Turbines.

Vývojový graf volných míst v okrese Louny
Vývojový graf míry nezaměstnanosti v okrese Louny
Graf míry nezaměstnanosti v obcích okresu Louny k poslednímu dubnu 2010
Vývojový graf míry nezaměstnanosti v oblastech okresu Louny