Téměř do všech automobilek v Evropě, ale také v Jižní Africe, Argentině a jihovýchodní Asii dodává v současné době žatecký závod společnosti HP Pelzer.

Ta je největším výrobcem tepelných a protihlukových výbav a izolačních a ochranných prvků v osobních automobilech v ČR. Díly vyrobené v továrně v Žatci budou mít tři miliony automobilů, které sjedou letos z výrobních pásů automobilek všude po světě. Polovina výroby směřuje do automobilek koncernu Volkswagen, ale nové technologie zvládnou i nejnáročnější výrobu pro luxusní auta značek Maybach, Daimler, Mercedes či nejnovější generaci řady BMW.

V srpnu bude v žateckém závodě HP Pelzer zprovozněná další linka na výrobu netkané textilie, ze které se vyrábějí izolační díly do motorového prostoru aut. Linka se do Žatce stěhuje z mateřského závodu koncernu, který je ve Wittenu v Německu. Tím se rozšíří kapacity pro nejžádanější, ale také technologicky nejsložitější a nejnáročnější komponenty do značek Honda, Opel, Volkswagen a BMW řady jedna a tři.

„Právě dokončujeme několikaměsíční fázi předsérie a atestace na nové díly pro připravovanou verzi nejnovější vlajkové lodi BMW řady 7. Taková zakázka je pro nás nejenom prestižní, ale potvrzuje, že naši lidé tady v žateckém závodě jsou špičkou v oboru,“ uvedl ředitel závodu David Braun. V současnosti HP Pelzer v Žatci zaměstnává ve třísměnném provoze 450 lidí. Jeho roční obrat přesahuje 1,5 miliardy korun. V Žatci HP Pelzer koupil továrny bývalého Mitopu u řeky Ohře se 150 pracovníky v roce 1996. O tři roky později koupil i sousední uzavřený cukrovar, kam rozšířil část své výroby.

Milan Křivohlavý