Informace vyplývá ze včera zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Zatímco loni nemělo v prvních třech měsících loňského roku v Ústeckém kraji práci 63 tisíc lidí, letos se počet nezaměstnaných snížil na 46 tisíc.

Práci si našlo 17 tisíc lidí

Práci tedy našlo 17 tisíc lidí. Ústecký kraj se tak zařadil po bok Moravskoslezského a Jihomoravského kraje – právě v těchto třech krajích totiž došlo k největšímu poklesu nezaměstnanosti. V Libereckém kraji našlo oproti prvnímu čtvrtletí loňského roku práci téměř dvě tisícovky lidí. I tak je na tom ale region v poronání s ostatními kraji nejhůře; nezaměstnanost se tu pohybuje nad hranicí 11 procent.

Vůbec nejhorší je situace na Mostecku. Situace by se ale měla zlepšovat – naplno se rozjely sezonní práce především ve stavebnictví a zemědělství. Během prvních tří měsíců letošního roku se podle ČSÚ zvýšil i počet lidí, kteří mají jedno zaměstnání, a to o tisícovku. Jedno, tedy hlavní zaměstnání, má v regionu 360 tisíc lidí.

Příznivý vývoj v celé republice

V celorepublikovém měřítku patří Ústeckému kraji páté místo. Příznivé výsledky vykazuje nejen Ústecký kraj, ale celé Česko. Počet osob s jedním nebo hlavním zaměstnáním se zvýšil o 79 tisíc lidí, zvýšil se i počet zaměstnanců, a to o 56,5 tisíc lidí. Přibylo i podnikatelů včetně pomáhajících rodinných příslušníků. Jejich počet se zvýšil o 26,4 tisíce.