Ústecký kraj je na tom ale i tak nejhůře ze všech regionů, v Česku se nezaměstnanost pohybuje na hranici 6,8 procenta. Bez práce bylo v Ústeckém kraji v dubnu 54 737 dosažitelných uchazečů, v březnu jich bylo 57 386. Všech lidí bez práce, tedy i nemocných a žen na mateřské, bylo 58 620, tedy o 2 522 méně než v březnu.

Nejpostiženějším regionem v rámci kraje i republiky zůstává stále Mostecko s mírou nezaměstnanosti 17,9 procenta. Teplicko má třetí nejvyšší nezaměstnanost, Ústecko je čtvrté, Děčínsko šesté. Situace na trhu práce v regionu se už delší dobu vyvíjí pozitivně; počet lidí bez práce se meziročně snížil o 9 943.

Pokles nezaměstnanosti se připisuje zejména nabídce pracovních míst od investorů v rozvíjejících se průmyslových zónách. Kromě náboru zahraničních společností podle nich pomáhá i ekonomické oživení malých a středních podnikatelů, příznivě se projevilo také teplé počasí, které umožnilo uspíšit zahájení sezonních prací.

Ve strategické průmyslové zóně Triangle u Žatce například budují závody na výrobu LCD displejů a kompletaci televizorů japonské společnosti IPS Alpha a Hitachi. Investují přes pět miliard korun a během několika let zaměstnají až 4000 lidí. Do zón v kraji přicházejí i další investoři.