Při výběru zaměstnavatele ovlivňují každého jedince některé faktory. Výška platu a možnost jeho zvyšování asi samozřejmě. Ale to nebude všechno. Někoho zajímá jméno zaměstnavatele a případně jeho pozice na trhu. Jiný se zaměří na to, jaké dává ostatní nabízené výhody, například třináctý plat, stravenky, jazykové vzdělávání…

Někoho bude zase zajímat, zda zaměstnavatel dostatečně využije specifických dovedností zájemce o zaměstnání, třeba znalost cizího jazyka, práce na počítači. Nezanedbatelnými bude pro někoho i obsah a pestrost náplně práce, jiný se bude zajímat o rozvržení pracovní doby. Někomu bude práce na směny při větší výši nabízeného platu přímo vyhovovat, jiný o něčem podobném nebude chtít ani slyšet. Také firemní kultura, řečeno lidově, jak to kde ve které firmě chodí, je pro někoho velmi důležitá.

Jak uspět na trhu práce, jsa absolventem? Většina zaměstnavatelů požaduje praxi a zkušenosti, ale i to se dá řešit. Teenage proto absolventům radí: Pracuj již během studia, třeba formou brigád, fungování v kolektivu a znalosti, které škola dát nemůže, stojí za to. Zeptej se výchovného poradce ve škole – ten by měl znát místní zaměstnavatele a sleduj firmy, které mají o absolventy zájem z důvodů jejich flexibility a nezkaženosti některými pracovními návyky. Neodmítej místa, která jsou nižší úrovně, než jsi očekával. Dokaž zaměstnavateli, že se mu vyplatíš a porosteš. Buď aktivní, piš, mailuj, volej, připomínej se. A ber svoji pozici absolventa jako výhodu, oproti běžnému zaměstnanci je ti věnována zvýšená pozornost ze strany státu. Proto je vás stále méně nezaměstnaných.

Firmy chtějí hlavně dokončené vzdělání

Teenage Job: úřad práce nebo personální agentura?

Hledej, první část projektu Teenage Job

Teenage Job již vyzkoušely dva tisíce studentů