Monika Hűblerová vlastní spolu s maminkou kadeřnický salon, líčí modelky a známé osobnosti a především – sbírá ceny na nejrůznějších soutěžích. Přehled jejích úspěchů je působivý – v roce 2005 se stala Mistryní České republiky v disciplínách MAKE – UP a NAIL DESIGN, dále se může pochlubit titulem mezinárodní vicemistryně v MAKE–UPu v loňském roce.

Zatím poslední úspěch, druhé místo, si připsala letos v soutěži FOTO MAKE–UP. „Soutěže jsou motorem, určitě je doporučuji každému, kdo chce něčeho dosáhnout,“ říká. Jako vizážistka pracuje pátým rokem. Za svým úspěchem šla vytrvale. Vyučila se kadeřnicí; po šesti letech praxe prošla vzdělávacím seminářem, rekvalifikačním kurzem a nakonec vyrazila na zkušenou do Německa.

Tvrdá příprava se vyplatila

Vyplatilo se; dneska má práci jako koníčka, jezdí po soutěžích, zasedá v porotách a školí učně. Aby se člověk naučil líčit ostatní na světové úrovni, důležitá je prý praxe. „Dobrou inspirací bývají časopisy, dobové filmy, ale také třeba móda ulice někde v zahraničí,“ říká. Také je potřeba mít talent a štěstí na ty správné lidi, kteří vám v počátcích pomohou.

Soutěže vizážistů teď bere jako příjemné zpestření své práce, i když jejich podmínky jsou často tvrdé. „Často bývá dán čas 30 minut, a pokud to nestihnu, body jdou dolů, pak už není šance na umístění,“ popisuje. Málo času je i na líčení modelek na přehlídkách. „Už se mi stalo, že jsem dostala jen tři hodiny na patnáct modelek,“ vzpomíná. A jak dlouho trvá líčení jí? Někdy pět minut, ale dokáže se líčit dle příležitosti i tři čtvrtě hodiny.