Otevřel jej vloni na konci roku. Nyní chtěl před objektem ve vnitrobloku panelových domů vystavět sportovní hřiště. V místě, kde sportoviště s pískovým povrchem stálo, ale dlouhá léta už bez jakéhokoliv využití chátrá.

Od svého záměru ale zřejmě odstoupí. Radní za pozemek požadují 250 korun za metr čtvereční, tedy celkem 151 tisíc korun. „Ta cena mě nepříjemně překvapila. Čekal jsem, že mi radnice pozemek na sportoviště pro lidi ve městě prodá za podstatně menší cenu. Investice do něj vyjde na několik set tisíc korun. Splácím úvěr, tolik peněz za pozemek dát nemohu,“ sdělil Deníku Karel Václavek. „Přemýšlím, zda od záměru odstoupím, nebo se ještě obrátím přímo na zastupitele,“ dodal. Na místě bývalého hřiště chce postavit oplocené sportoviště – buď na beach volejbal, nebo víceúčelové s umělým povrchem.

Stát by tam měl podle záměru také altánek na převlékání hráčů.

Radní nebyli v hlasování o prodeji pozemku jednotní. Například Karel Krčmárik se postavil proti. „Prodat tento pozemek z majetku města se mi nezamlouvá. Nevím, co by na hřiště řekli obyvatelé okolních domů. Navíc ze žádosti nebylo jasné, kdo by hřiště vlastně využíval. A také mi chybí jistota, že by pozemek byl jako sportoviště využíván i za několik let,“ sdělil.

Místostarosta Aleš Kassal se hlasování o prodeji pozemku zdržel. „Já jsem pro prodej pozemku, ale za nižší cenu. Myslím, že když chce někdo postavit sportoviště, město by jej mělo podpořit,“ uvedl.