Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sezónní práce, to je možnost pro nezaměstnané

Louny - Nezaměstnanost v okrese Louny v březnu mírně klesla, bez pracovního místa však je 6 600 lidí.

15.4.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/David Taneček

Nástup jarních měsíců přinesl řadu pracovních příležitostí pro nezaměstnané.

Míra nezaměstnanosti v okrese Louny se v březnu v porovnání s předchozím měsícem mírně snížila z 12,78% na 12,49 procent.

Bez práce bylo k 31. březnu podle údajů Úřadu práce v Lounech 6 622 lidí. Počet tzv. dosažitelných uchazečů, tedy těch, kteří mohou okamžitě nastoupit do zaměstnání, je 6 305, což představuje proti předchozímu měsíci pokles o 95 osob.

Úřad pomohl umístit 108 lidí

„Rozhodující vliv na tento stav mělo zejména zahájení zemědělských a stavebních prací. Úřadu práce se též prostřednictvím aktivní politiky zaměstnanosti podařilo umístit 108 uchazečů o zaměstnání,“ uvedl Jan Kosina, analytik lounského úřadu práce.

Více je volných pracovních míst. „Nabídka volných míst koncem března představovala 257 pracovních příležitostí, což ve srovnání s předchozím měsícem představuje nárůst o 27 volných míst. Na jedno volné místo pak připadá 25,8 uchazečů proti 29,2 uchazečů v minulém měsíci,“ pokračuje J. Kosina.

Nejvíce volných míst, celkem 105 nabízí úřadu uchazečům se základním vzděláním. Velkou šanci najít práci mají kvalifikování pracovníci. Místa vyžadující kvalifikaci tvoří 59 procent z nabídky úřadu práce.

#nahled|https://g.denik.cz/12/f4/nezamestnanost_louny_graf_20100416_1_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/12/f4/nezamestnanost_louny_graf_20100416_1.jpg|Míra nezaměstnanosti v okrese Louny#

Nejvyšší míra nezaměstnanosti je na Žatecku

Počet nezaměstnaných klesl ve všech regionech okresu, avšak i nadále platí, že nejvyšší míra nezaměstnanosti je na Žatecku. Na Lounsku se počet evidovaných uchazečů snížil o 41 osob. Celkový počet uchazečů činil 3 093 osob a míra nezaměstnanosti klesla na 13,19%. Na Žatecku se počty evidovaných uchazečů snížily o 35 osob na 2 205, s mírou nezaměstnanosti 14,65%. Na Podbořansku klesl počet o 37 na 14,53 procenta.

Z obcí se nejnižší nezaměstnaností s mírou nezaměstnanosti 6,67% může pochlubit obec Úherce na Lounsku. Na 30 ekonomicky aktivních obyvatel tam připadaly dva dosažitelní uchazeči o zaměstnání. Na opačné straně je obec Velemyšleves s 36,89 procenty lidí bez práce.

#nahled|https://g.denik.cz/12/f4/nezamestnanost_louny_graf_20100416_2_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/12/f4/nezamestnanost_louny_graf_20100416_2.jpg|Míra nezaměstnanosti v jednotlivých oblastech okresu Louny#

Autor: Miroslava Strnadová

15.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Kulturní tipy: Ples, koncerty, drakiáda i strašidelná procházka

Ilustrační foto.
70

ANKETA: Zavedli byste v České republice euro?

Chaty ve Smolnici vykrádal padesátiletý muž

Smolnice - Po zloději zůstala majitelům objektů škoda téměř třicet tisíc korun.

Někteří volební lídři zůstanou v kraji, další vyrazí do Prahy

Ústí nad Labem - Jedni zůstanou se svými voliči doma. Další kandidáti v sobotu odcestují po uzavření volebních místností do pražských partajních centrál. Všichni ale chtějí získat co nejvíc křesel v Poslanecké sněmovně.

Speciální vlak ukončí sezonu na Švestkové dráze

Lounsko - Speciální souprava se salonním vozem projede trať Českým středohořím příští víkend.

ANKETA: Zavedli byste přímou volbu starostů?

Ústecký kraj, Lounsko - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení