Většina, 1100 zaměstnanců, u japonského výrobce LCD displejů IPS Alpha, zbylých tři sta lidí vyrábí v Hitachi televizory. Počet zaměstnanců v zóně by měl růst i v následujících měsících. Do konce listopadu stoupne jejich počet u IPS Alpha na 1530. „Původně jsme měli obavu, jak získat v krátké době necelého roku dostatečný počet zaměstnanců, abychom mohli začít masovou výrobu. Ukázalo se však, že obavy byly zbytečné,“ uvedl generální ředitel IPS Alpha Jukihiro Sato.

Celkově chce firma zaměstnat až 2100 lidí, hlavní nábor už ale společnost ukončila. Přijímat nyní bude hlavně Hitachi. Také tato společnost chce v Triangle zaměstnat až dva tisíce lidí. „Všichni naši zaměstnanci jsou Češi, nemuseli jsme zatím sahat mezi zahraniční pracovní sílu,“ doplnil generální ředitel Hitachi John Conlon.

Další zaměstnance budou hledat ještě firmy, které do zóny přijdou. „Zatím jednáme se třemi dalšími investory. Už to však nebudou takoví giganti, jako IPS Alpha a Hitachi. Spíše jejich subdodavatelé. Doufám ale, že se do budoucna podaří do Trianglu přilákat i vědu a výzkum,“ řekl ČTK Jiří Šulc, hejtman Ústeckého kraje.