Společnost Koito Czech v posledních měsících výrazně zvýšila v Žatci výrobu předních světel do aut. Zvažuje se tak výstavba druhé výrobní haly na Velichově.

Zatímco v prvním pololetí loňského roku se průměrná denní výroba pohybovala kolem 7300 kusů, ve třetím čtvrtletí narostla na téměř 8000 světel denně a v posledních třech měsících minulého roku stoupla denní výroba až na 9400 kusů. Informoval o tom Jan Novotný, asistent personálního manažera společnosti Koito v Žatci. „Loni došlo díky zvýšení produktivity práce a získání nových projektů ke zvýšení celkové roční produkce až 1,76 milionu kusů světel, což představuje nárůst o 84 % oproti roku 2013, kdy roční produkce dosáhla 960 tisíc světel," sdělil. „Letos budeme pracovat na zvýšení objemu celkové výroby až na 2,75 milionů kusů světel," dodal.

Podle jeho slov centrála společnosti v Japonsku zvažuje také na základě aktuálních výsledků žatecké továrny možnou výstavbu nové výrobní haly v Žatci. Co se týká objemu výroby, nejvíce světel se v Žatci aktuálně vyrábí do vozů Nissan Qashqai, Toyota Yaris, Suzuki SX4 a Renault Kangoo.

Firma kryje pětinu světového trhu

V Žatci se vyrábějí světlomety pro automobilky Toyota, Nissan, Suzuki, Land Rover, Renault, Daimler, Bentley, Volvo, Porsche či Audi. „Celosvětově firma Koito Manufacturing pokrývá přes 20 % trhu. Lze tedy říci, že každý pátý automobil na světě svítí s našimi bezpečnými a komfortními produkty," připomněl Jan Novotný.

Počet zaměstnanců společnosti Koito Czech přesáhl číslo osm set a firma je tak nyní největším zaměstnavatelem v Žatci. „Nábor zaměstnanců probíhá průběžně na základě potřeb výroby a poptávky zákazníků. Otevřené pracovní pozice je možné průběžně sledovat na našem webu nebo facebookovém profilu," dodal.

Společnost Koito Manufacturing oslaví 1. dubna výročí 100 let od založení. K oslavám se připojí podle Novotného i česká pobočka Koito Czech v Žatci, která letos slaví 15 let na českém trhu.