Hasiči v okrese Louny prožili uplynulé vánoční svátky v klidu. První dva ze tří svátků nebyli povoláni ani k jednomu výjezdu; na Štěpána pak sice vyjeli do Dobroměřic, ale hlášení se ukázalo jako planý poplach.

Dva problémy řešili hasiči už 23. prosince, tedy poslední den před svátky. V Žatci si majitel bytu v Husově ulici na chvíli odskočil na chodbu, zabouchly se mu dveře a nemohl se dostat dovnitř. Pak si ještě vzpomněl, že nechal v bytě hořet svíčku na adventním věnci, a tak raději rychle přivolal hasiče. „Hasiči byt otevřeli, svíčka byla naštěstí v pořádku, oheň nikam jinam nepřeskočil. Majiteli jsme popřáli pěkné svátky a odjeli zpět na stanici," uvedl Michal Hrdlička, žatecký hasič.

Ke druhému požáru vyjeli hasiči z Podbořanska do Nepomyšle, kde se vzňaly saze v komíně u domku. Hasiči majiteli pomohli, zasáhli v oblasti komína i půdních prostor a doporučili majiteli, ať si co nejdříve zajistí opravu komína a návštěvu kominíka.

Na Štědrý den a na Boží hod nemuseli hasiči v okrese Louny vyjet k žádnému zásahu. Až v sobotu 26. 12., na druhý svátek vánoční, byli přivoláni do skladu ZZN v Dobroměřicích; ozvala se elektronická požární signalizace. „Na místě ale naši příslušníci zkontrolovali celý objekt a žádné příznaky hoření nenašli," dodal Michal Hrdlička.