Při požáru rodinného domku v Jungmannově ulici v Lounech zahynul ve čtvrtek 8. května osmapadesátiletý muž i se svým psem. Zřejmě se udusili kouřem. O případu informovala lounská městská policie.

V domě začalo hořet kolem páté hodiny ranní. Kouře, který vycházel z okna si všimla hlídka městské policie, když procházela kolem domku. „Strážníci spatřili, jak se z větračky valí dým a ihned informovali hasiče,“ sdělil zástupce velitele městské policie Miloslav Malý.

Protože se strážníci obávali o život případných nájemníků, pokusili se ještě před příjezdem hasičů vstoupit do domu dveřmi, které byly otevřené. Oheň a hustý dým však hlídce znemožnil, aby pokračovala v pátrání po jednotlivých místnostech.

Lékař konstatoval smrt

Po několika minutách dorazila na místo hasičská jednotka, která začala plameny okamžitě likvidovat. „V domě následně hasiči nalezli osmapadesátiletého muže, který nejevil známky života,“ doplnil Malý. Na místo přivolaný lékař již mohl konstatovat pouze smrt. Po ohledání těla bylo jako pravděpodobná příčina smrti stanoveno zadušení. Přesnou příčinu určí až nařízená soudní pitva. Policie též bude muset najít odpověď na otázku, jak je možné, že muž z hořícího domu včas neutekl.

Proč v domě začalo hořet, zkoumají pracovníci požární inspekce a lounští kriminalisté. Údajně za vznik požáru může závada na elektroinstalaci.