Muži zákona, kteří mají svou služebnu kousek odtud, byli na místě první. „Dozvěděli se, že se uvnitř bytu, ve kterém požár vznikl, nachází žena. Mezerou mezi teplem poškozenými dveřmi viděli hořet oheň. Neváhali a dveře vykopli. Vzápětí projevil velikou statečnost praporčík Jan Reisner. Ten se vydal do nebezpečného prostředí požářiště za hlasem ženy uvězněné v ložnici,“ popsala událost policejní mluvčí Irena Pilařová.

Policista musel projít přes ohněm zasaženou kuchyň. „Žena byla vizuálně v pořádku, avšak špatně se pohybovala, byla zmatená a spoře oděná. Oheň se začal rozšiřovat, začalo přibývat kouře a policista nemohl zaručit její bezpečný průchod ven. Zůstal s ní proto v místech, které byly relativně bezpečné. Zajistil oběma přísun čerstvého vzduchu a při čekání na hasiče slyšeli hlasité praskání ohně,“ dodala.

Rychlý zásah hasičů zkrotil rozšiřující se plameny a z hořícího bytu vyvedli nejprve ženu a potom i praporčíka Reisnera. Díky hrdinskému činu policisty byla žena v nemocnici hospitalizována pouze kvůli nadýchání se kouřem.

Policie ČR: Záchrana ženy z hořícího bytu  Zdroj: YouTube.com/Policie ČR

(pil)