Kvůli závadě na elektroinstalaci začalo v pondělí ráno hořet ve skladu plaveckých pomůcek v postoloprtské plavecké hale. Kouř z ohně se brzy dostal i do prostoru bazénu, kde zrovna probíhal plavecký výcvik asi třicítky dětí ze základní a mateřské školy v Bitozevsi.

Děti byly rychle z bazénu evakuovány, nikomu se nic nestalo. „V souladu s evakuačním plánem učitelky školy a naši zaměstnanci přesunuli děti do zadní části bazénu a sauny. Jakmile hasiči požár uhasili, děti šly do šaten, převlékly se a odešly," sdělil Miroslav Hylák, správce plaveckého areálu.

Hořet začalo kvůli zkratu na zářivce. Došlo k zahoření stropu v místnosti, k požáru vyjeli dobrovolní hasiči z Postoloprt a profesionální ze Žatce. „Hasiči po příjezdu na místo zjistili místo požáru a za použití vysokotlakého proudu v dýchací technice a po rozebrání stropní konstrukce požár zlikvidovali," sdělil Michal Hrdlička z HZS Žatec.

Škoda se odhaduje na několik desítek tisíc korun. Pondělní plavecká výuka postoloprtské školy byla zrušena, v úterý by už měl bazén pro veřejnost normálně fungovat.