Požár v léta chátrající budově bývalých jatek v Lounech zkrotila místní jednotka hasičů s pomocí dobrovolníků ze sousedních Černčic a Cítolib.

Areál se nachází v příznačně pojmenované ulici Jateční, mezi řekou Ohře a lounským železničním depem. Působí tam firma zabývající se výrobou a prodejem klempířských prvků a střešních materiálů. Samotný masokombinát ale už nefunguje a jeho bývalé objekty chátrají. 

Odstřel komínu v lounském masokombinátu
FOTO: Další komín padl. Tentokrát v masokombinátu

Podle dostupných zdrojů se tradiční lounský podnik dostal do vážných finančních problémů v roce 2000. Následně skončil v konkurzu. Podle portálu Detail.cz byla akciová společnost Masokombinát Louny založena 1. května v roce 1992 a zanikla k 1. červenci 2017. Ještě předtím se jednalo o státní podnik Masný průmysl Louny. Jak spolu s dalšími podrobnostmi uvádí rejstřík portálu Peníze.cz, ten byl zapsán 27. června 1990 a administrativně zanikl 12. května 1995.

Jaké zásadní potíže podnik dusily, vysvětlil pro týdeník Svobodný hlas ve vydání 28. října 1999 tamní ředitel Vladimír Kubelka. Článek je dosud k nalezení v PDF archivu týdeníku. Jako hlavní problémy v něm ředitel uvedl nedostatečnou nabídku jatečních zvířat, zejména vepřů, a také silný tlak dodavatelů na platby v hotovosti a ihned, zatímco u odběratelů, zpracovatelských podniků, byla běžná splatnost mezi 45 až 90 dny. Zmínil také nárůst konkurence v podobě velkoprodejen zahraničních řetězců, které z Loun zboží nebraly.