Dvaadvacet lidí muselo v pondělí 16. ledna odpoledne opustit své domovy při požáru na sídlišti v Postoloprtech. K zásahu se sjelo několik hasičských vozů a sborů. Nikdo nebyl naštěstí zraněn.

Hasiči odvedli skvělou práci a nakonec nedošlo ani k větším škodám na majetku, poničený zůstal jen jeden byt.

"Zprvu to vypadalo velmi dramaticky. K paneláku se sjížděly hasičské vozy. Báli jsme se, co se děje. Vyděšení lidé pak stáli venku a nevěděli, jak celá událost dopadne, báli se o své byty,“ řekla Stanislava Mrázová z Postoloprt, která na témže sídlišti provozuje bar s názvem Šnek bar.

„Celkem muselo být evakuováno 22 lidí. Hořet začalo v koupelně jednoho z bytů a oheň a kouř se pak rozšířily do dalších prostor. Přesná příčina požáru se dosud šetří,“ uvedla Jaromíra Střelcová, mluvčí Policie ČR Louny.

Hořelo v bytovém domě na Třebízského náměstí; v domě je jedenáct bytů. Hasiči skvěle zasáhli a oheň zvládli, takže nakonec další byty poškozeny nebyly. „Po odvětrání domu se mohli obyvatelé za nějakou dobu do svých bytů zase vrátit. Pouze obyvatelé poničeného bytu, kde požár vznikl, si museli najít jiné dočasné ubytování. Pomohli jim příbuzní,“ dodala J. Střelcová.

Dopadlo to ještě dobře

Lidé stojící venku ve studeném lednovém počasí si nakonec mohli oddechnout a hasiči je asi po hodině čekání pustili zpět domů. „Dva z nich se přišli ohřát ke mně do baru, dali si kafe. Pán s paní se trochu báli a nakonec byli rádi, že vše dobře dopadlo,“ dodala Stanislava Mrázová.

U události zasahovaly tři hasičské jednotky. „Ve spolupráci s policisty jsme evakuovali celý vchod. V bytě nebyl nikdo nalezen a požárem bylo zasaženo pouze koupelnové jádro. Pravděpodobnou příčinou požáru bylo náhlé vzplanutí plynů v celém prostoru bytového jádra. Hromadil se tam oxid uhelnatý, vznikající při nedokonalém hoření hromady hadrů pod umyvadlem. Proč se ale tato hromada vznítila, to ještě stále šetří hasiči a policie,“ sdělil Michal Hrdlička z Hasičského záchranného sboru v Žatci.