Ke kurioznímu případu vyjížděli v sobotu 22. června krátce před polednem hasiči a policisté u Podbořan. Řidiči traktoru, který jel po silnici ve směru na Žatec, začalo hořet v přívěsném vozíku seno. Několik minut kvůli tom byla uzavřená frekventovaná silnice II/226. „Požár balíků sena na vozíku zlikvidovali profesionální a dobrovolní hasiči z Podbořan," uvedl Michal Hrdlička z Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

„Policisté museli na nezbytnou dobu zcela uzavřít silnici, protože hrozilo nebezpečí projíždějícím vozidlům a osobám," sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

Řidič traktoru odvážel z Vroutku zakoupené seno, když u Podbořan zjistil, že hoří vozík za traktorem. „Zastavil, vystoupil z traktoru, ale požáru již zabránit nemohl. Uvedl, že u vozíku zřejmě bouchlo kolo a od létajících jisker z disku vzplálo seno," sdělila mluvčí.

Policisté zjistili, že vozík připojený za traktor nesplňuje technické podmínky stanovené předpisy. „Není tedy způsobilý pro provoz na pozemní komunikaci a není u něho sjednáno povinné ručení. Řidič traktoru se tudíž dopustil přestupku," dodala s tím, že při požáru nebyl nikdo zraněn. Věc dále šetří podbořanští policisté.