Sirény se dnes, v úterý 1. září, kolem čtvrté hodiny ráno rozezvučely ztichlým Žatcem. Vzbudily řadu jeho obyvatel, kteří měli v parné noci otevřena okna bytů a domů. Žatečtí dobrovolní hasiči se totiž svolávali k požáru stohu u Bezděkova.

Na místě nakonec zasahovali profesionální hasiči ze žatecké stanice a dobrovolní hasiči ze Žatce a Libočan. „Po příjezdu hasičů na místo byl jeden ze dvojice vedle sebe stojících stohů z balíků slámy požárem zcela zasažen a hasiči ho nechali kontrolovaně dohořet. Druhý se podařilo hasičům včasným zásahem zachránit. Proč stoh začal hořet, se vyšetřuje," sdělil Michal Hrdlička, z Hasičského záchranného sboru Žatec .

O tom, že se využijí ke svolání dobrovolných hasičů sirény rozmístěné po Žatci, rozhodl operační důstojník hasičů. Hrozilo totiž nebezpečí z prodlení. Většinou, hlavně v méně akutních případech, žatečtí dobrovolní hasiči využívají systém SMS zpráv.

Podobně, v hluboké noci, se svolávali dobrovolní hasiči loni v srpnu. Tehdy spadl v Měcholupech přístavek a existovalo podezření, že by pod ním mohl být pes. Byl třeba rychlý zásah. Hasiči na místě sutiny prohledali a pomáhali se stabilizací domu. Nakonec se ale ukázalo, že pes v sutinách nebyl. Před pádem přístavku utekl a nakonec se sám vrátil v pořádku domů.