deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Čínský zákaz mít děti mimo manželství: Provincie S'-čchuan ho zrušila v naději, že to lidi povzbudí k tomu, aby měli děti poté, co poprvé klesl počet obyvatel.
Nosková postoupila v Lyonu do druhého kola: Osmnáctiletá Češka porazila bývalou světovou jedničku Garbiňe Muguruzaovou ze Španělska 6:1, 6:4.
V Česku bude v týdnu větrno: Na horách meteorologové očekávají přívaly sněhu. V nížinách bude naopak spíše pršet, než sněžit.
Krym už nikdy nebude součástí Ukrajiny: To řekl chorvatský prezident Milanović, který kritizoval plánované dodávky tanků a zbraní ze západních zemí na Ukrajinu.
Smrtelná nehoda: Mladá řidička srazila osobním autem chodce, který na místě zemřel. Nehodu na Vsetínsku vyšetřují kriminalisté.
Napětí mezi Izraelem a Palestinou: Americký ministr zahraničí Blinken vyzývá k urychleným krokům k obnovení klidu.
Harryho kniha Windsory ztrapnila: Pro královskou rodinu je trapné, že se jejich soukromé spory dostaly na veřejnost, řekl královský korespondent Coughlan.
Koruna na výsledek voleb příliš nereagovala: K euru dnes oslabila o tři haléře na 23,85 Kč/EUR. Vůči dolaru naopak o šest haléřů posílila na 21,91 Kč/USD.
Zeman by neměl jmenovat nového šéfa ÚS: Končící prezident by jmenováním šéfa Ústavního soudu vyvolal zmatek a nejasnosti, řekl premiér Fiala.
Na jihu Čech je další ohnisko ptačí chřipky: Malochov slepic a perliček ve vesnici Trpnouze je letos již 20. ohnisko.
Válka na Ukrajině: Ruské ostřelování zabilo za poslední den 5 civilistů. Podle Ukrajiny boje na východě Ukrajiny pokračují.
Babiš čelí kritice za navádění k hazardu: Jeho výzva k sázkám je eticky sporná, oozývá se z Tipsportu. Bookmaker Fortuny ji považuje za rozkaz.
Podoba prezidentské kanceláře je na Pavlovi: Bude moct stanovit její organizační řád a strukturu, přičemž se nebude muset řídit její dosavadní podobou.
Je potřeba udělat změny: Fiala po návštěvě ministerstva spravedlnosti uvedl, že počet vězňů je vysoký a doba, kterou tráví za mřížemi, je dlouhá.
Sebevražedný atentátník v Pákistánu: Při útoku na přeplněnou mešitu uvnitř policejního areálu zemřelo alespoň 44 lidí a přes 150 se zranilo.
Ekonomická nálada v EU: V lednu se třetí měsíc za sebou zlepšila, uvedla ve zprávě Evropská komise. Index se zvýšil o 2,3 bodu na 98,0 bodů.
Do vedení spadly větve: Kvůli mrazu a silnému větru je na jihu Čech bez proudu 600 odběratelů firmy EG.D.
ČEZ bude platit víc na hlubinné jaderné úložiště: Jeho vybudování včetně 100tého provozu má přijít na 130 miliard korun. Zatím má na účtě sotva třetinu ceny.
Lukašenko přiletěl do Zimbabwe: Běloruský lídr do země přijel na státní návštěvu. 19. ledna se sešel s Lavrovem, se kterým mluvil o zahraniční politice.
Útok na mladou dívku v Ústí nad Labem: Kriminalisté se zabývají videem kolujícím internetem, ve kterém jde vidět útok na dívku. Podezřelou policie ztotožnila.
Telefonát Pavla a tchaj-wanské prezidentky: Pavel prezidentce poděkoval za gratulaci a ujistil ji, že obě země sdílí hodnoty svobody, demokracie a lidských práv.
Zemřel Bobby Hull: Bývalému kanadskému hokejistovi a nejlepšímu střelci Blackhawks bylo 84 let. V NHL vstřelil 610 gólů.
Potravinářská komora ČR: Rozdíly mezi cenami průmyslových výrobců cukru a spotřebitelskými cenami v obchodech se výrazně zvyšují.
Ruským školákům 8. třídy hrozí doživotí: Tajná služba FSB má podezření, že na zakázku spáchali sabotáž na železniční trati mezi Moskvou a Kurskem.
Společnost Paperchase je na pokraji krachu: Majitel společnosti nadále jedná s potenciálními kupci. Zdá se, že je na blízko pádu do nucené správy, uvádí Sky News.