Co vás vedlo k rozhodnutí investovat do vybudování OK POINTu?
Těch důvodů bylo více. Tím největším byla možnost přinést klientům zase něco nového a netradičního. Dát jim služby, ke kterým dosud měli v České republice přístup jen lidé, kteří na svých účtech drželi miliony – říká se tomu privátní bankovnictví. Myslím, že se nám s OK POINTy daří prolamovat bankami dlouho střeženou pohádku o tom, že ty nejlepší služby jsou jen pro vyvolené.

Václav VíchJak dlouho se věnujete tomuto oboru?
V oboru jsem začínal před 22 lety. Takto dlouhá doba ve finanční oblasti je jen důsledkem toho, že mě to nesmírně baví. Dělá mi radost pomáhat klientům, z nichž se za ty roky stali povětšinou mí přátelé. Pomáhám jim vyjednávat výhodné sazby na hypotékách, řeším s nimi nové bydlení. Dostávám pak třeba pozvánky na promoce jejich dětí, kterým jsem pomohl v předstihu vyřešit financování drahých studií.

Asi ne vždy jsou to ale jen pozitivní věci.
Pomáháme řešit i starosti, kdy se na nás obrací klienti, že přichází o střechu nad hlavou z důvodu nerozvážných rozhodnutí. OK POINT by měl být klidnou oázou pro bankovní, finanční i realitní operace jak pro naše stávající klienty, tak i pro ty budoucí. Chceme ladit jejich finance podle jejich potřeb a cílů a ne ve prospěch akcionářů jednotlivých finančních institucí.

Čím se chystáte odlišit od typické bankovní konkurence?
Zásadní odlišení je v tom, že klienta provázíme celým životem a jeho potřeby řešíme komplexně. Nesoustředíme se na prodej jednotlivých produktů, jako je to běžné ve finančních institucích. Klient od nás vždy dostane kvalitní doporučení pro řešení situace, podložené finančním plánem s výpočty na základě finanční matematiky. Tím má klient jistotu, že je zvoleno správné řešení pro aktuální životní situaci. U nás nečekáte s lístkem z terminálu, kdy na vás přijde řada. Když už čekáte, tak při dobré kávě, čaji a pohodové atmosféře.

V čem vidíte hlavní benefit vašeho obchodního místa?
Určitě v tom, že nejsme žádní nováčci, kteří teprve zkouší, zda jim tento obor půjde a bude vyhovovat. V našich řadách pracují zkušení bankovní poradci, kteří v bankách na různých pozicích pracovali více než 20 let. Zásadní je i to, že klienti u nás vyřeší nejen své bankovní záležitosti, ale mohou využít i služeb nezávislého finančního konzultanta, či služeb naší realitní kanceláře. Pomůžeme klientovi vyřešit vše na jednom místě.

Proč by k vám do OK POINTu měl typický lounský občan přijít?
Myslím, že o nás již mnozí ví. Možná zatím nenašli dostatek času nás navštívit, popřípadě si myslí, že takové služby jsou pouze pro ty bohatší nebo naopak pro ty, kteří si neumí poradit sami. Mezi naše klienty patří klienti z různých příjmových skupin. Já osobně si myslím, že pro naše klienty jsou přidanou hodnotou naše dlouholeté zkušenosti. Tento rozhovor čte jistě i řada mých osobních klientů, kterým jsem dokázal pomoci například s proměnou jejich velkých snů o bydlení ve skutečnost. Stejně tak bych rád pomohl i dalším lidem, aby jejich cesta životem byla co nejsnazší.

Václav Vích
Oblastní ředitel

Broker Consulting, a.s.
Beneše z Loun 138, 440 01 Louny
tel.: 731 538 138, fax: 415 657 061
e-mail: vaclav.vich@bcas.cz