Herec pobývá od března se svou rodinou v přímořské vesnici Dalkey jižně od metropole Dublinu. Natáčel tam snímek režiséra Ridleyho Scotta The Last Duel (Poslední duel), produkce však práci na filmu přerušila kvůli vyhlášení ochranných opatření v rámci boje s koronavirem.

Kurt Cobain
Kytara Kurta Cobaina jde do aukce. Vyvolávací cena bude 25,5 milionu

"Cítím se jako v pohádce," řekl Damon lokální rozhlasové stanici. "Je to neuvěřitelné. Tohle je jedno z nejhezčích míst, kde jsem kdy byl," řekl spoluautor scénáře a hvězda filmu Dobrý Will Hunting.

Prohlásil také, že se cítí provinile, neboť jeho děti na rozdíl od drtivé většiny všech ostatních mají nadále prezenční výuku. Jejich učitelé totiž pobývají s nimi, do Irska přiletěli spolu s rodinou kvůli očekávanému dlouhodobému pobytu spojenému s natáčením.

Znalci knižní ságy Zaklínač si v roli titulního hrdiny seriálu představovali někoho staršího a méně osvaleného. Henry Cavill si je ale získal hned v prvním díle. Sám je totiž fanouškem knižní předlohy i videohry a do své role dal všechno.
Zaklínač Henry Cavill: Jsem děsná měkkota a nepovažuji se za slavného

Damon také označil irského premiéra Varadkara za frajera, neboť se v čase pandemie vrátil k lékařské profesi, kterou provozoval před vstupem do politiky. Vyjádřil rovněž obavu z návratu do Spojených států. "Nemáme (v USA) dostatečné testování, takže se zdá, že doma budeme mít další nárůst," prohlásil Damon.