VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Dlouholetý starosta Bitozevsi Václav Šístek odvolán

Soud kvůli obnově kulturáku se táhne dál. Měnit se bude soudce

Louny, Bitozeves - Lounský soud měl opět projednávat údajně neprůhlednou opravu kulturního domu v Bitozevsi. Proces, který běží už od roku 2014, se ale dál protahuje.

Exstarosta se verdiktu nedočkal, soud kvůli statisícům běží dál

Bitozeves - Odvolací senát zrušil podmíněné tresty za údajně neprůhlednou obnovu kulturního domu v Bitozevsi. Případ se bude projednávat znovu. Václav Šístek ale mezitím zemřel.

Složité případy, odvolání... Soudy se starosty trvají roky

Blšany, Bitozeves – Soud se starostou Blšan Petrem Bukáčkem se táhne už třetí rok, případ přitom sahá až do roku 2011. Exstarosta Bitozevsi Václav Šístek se soudí více než dva roky, policie jej začala šetřit už v roce 2012.

Exstarosta Bitozevsi Šístek odešel od soudu s podmínkou

Louny, Bitozeves – Kvůli netransparentní rekonstrukci kulturního domu v Bitozevsi uznal soud vinnými Václava Šístka i zástupce stavební firmy Betet Jaroslava Solčanského. Škoda je téměř 900 tisíc korun. Rozsudek zatím není pravomocný.

Podvod? Šetření? Soud s exstarostou Václavem Šístkem se dál protahuje

Bitozeves, Louny - Jednou rychlá výměna, podruhé náhlá nemoc. Už podruhé se soudní jednání nečekaně odročovalo kvůli absenci zmocněnce obce, kterou vede příbuzný Šístka. Obžaloba říká, že při opravě kulturního domu Václav Šístek připravil Bitozeves o statisíce. Podle exstarosty a zástupce stavební firmy obci žádná škoda nevznikla.

Soud s exstarostou Bitozevsi trvá dál, opět bude jednat až v prosinci

Bitozeves, Louny - Říjnové jednání v případu bylo zrušeno a odročeno. Už se ale očekává verdikt.

Střet zájmů? Opozici ani žalobcům se nelíbí, že starosta nevymáhá škodu

Bitozeves - Nestandardní, je to střet zájmů, tvrdí opoziční zatupitelé i státní zástupkyně. „Žádná škoda není. Mám právo vypovědět smlouvu právníkům sám. Jejich informace se neshodovaly s tím, co máme na obci," obhajuje svůj krok starosta Bitozevsi Jan Horák. Škodu měl způsobit jeho příbuzný Václav Šístek.

Soud s exstarostou Bitozevsi se protahuje, potrvá víc než rok

Louny, Bitozeves - Pár dní před vynesením rozsudku obec, zastupovaná příbuzným Václava Šístka, odvolala svého zmocněnce a tvrdí, že jí žádná škoda nevznikla. Obžaloba říká, že exstarosta připravil obec o statisíce korun.

Kauza exstarosty Šístka: u soudu se střídají zastupitelé, někteří i dvakrát

Louny, Bitozeves - Deváté soudní jednání proběhlo kvůli údajně netransparentní opravě kulturního domu v Bitozevsi. Připravil bývalý starosta Václav Šístek obec o statisíce korun, jak říká obžaloba? Nebo naopak ušetřil, jak tvrdí exstarosta?

Pokračoval soud s exstarostou Bitozevsi, byl opět odročen

Louny - Václav Šístek žádá výslech dalších svědků. Soud to umožní.

Kauza exstarosty Šístka: znalec potvrdil zmatky a velkou škodu pro obec

Louny, Bitozeves - U okresního soudu v Lounech posedmé pokračovalo přelíčení z bývalým starostou, jednání budou pokračovat příští měsíc.

Stavěl pro firmu nebo pro obec? Zedník nedokázal odpovědět

Louny, Bitozeves - Šestým stáním pokračoval soud s exstarostou Bitozevsi Václavem Šístkem, který je obžalován kvůli údajně netransparentní opravě kulturního domu za několik milionů. Soud nyní řešil střet zájmů i svědka, který vypovídal zmatečně.

Exstarosta Bitozevsi byl počtvrté u soudu kvůli podezřelé rekonstrukci

Louny - Konec soudního jednání je zatím v nedohlednu. Stále probíhá dokazování.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT