Okolí zámku v Jimlíně nabízí možnosti na pěkné procházky
KDY: Kdykoliv
KDE: Jimlín
ZA KOLIK: Zdarma

Ačkoli je v současnosti kvůli koronavirovým omezením zámek Nový Hrad v Jimlíně uzavřený, jeho okolí nabízí možnosti na pěkné procházky. Na procházce se vám nabídnou různé výhledy na rozlehlý zámecký komplex, který se rozprostírá kolem tří nádvoří. Hrad byl založen v 15. století rodem Kolovratů, později často střídal majitele a prošel přestavbou na renesanční a barokní zámek. Nyní je ve správě Ústeckého kraje.

Akce knihovny jsou na webu
KDY: Kdykoliv
KDE: Web lounské knihovny
ZA KOLIK: Zdarma

Programy lounské městské knihovny momentálně najdete ve virtuálním prostoru. Na internetu běží akce: Knižní kecka Jana, webináře, virtuální výuka Třetího věku, online lekce a další distanční služby.

V lounském parku je tabule, která mapuje historii řopíku
KDY: Kdykoliv
KDE: Louny
ZA KOLIK: Zdarma

Při procházce lounským parkem T. G. Masaryka narazíte u zrevitalizovaného bunkru, tzv. řopíku, na informační tabuli s historií tohoto opevnění. Tabule byla instalována díky mužům z Muzea československého opevnění z let 1936 1938 „Na Kočičáku“ z Chomutova, akci podpořilo město Louny.

Výstava Sirupy, mošty, víno je zatím k vidění pouze na webu
KDY: Kdykoliv
KDE:www.muzeumzatec.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Po velmi úspěšné výstavě o Šroubárně v roce 2019 připravilo Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci druhou „podnikovou“ výstavu Sirupy, mošty, víno… Výstava přibližuje historii dnes již neexistujícího podniku Fruta Žatec. Okrajově se dotýká i jeho předchůdců, kterými byly Dreherův pivovar, konzervárna Melzer a Weiss a poté konzervárna Saaza. Muzeum výstavu zpřístupní hned jak to umožní vládní opatření, zatím si ji můžete kdykoliv prohlédnout díky fotografiím na webu www.muzeumzatec.cz.

KDY: Kdykoliv
KDE: Podbořansko
ZA KOLIK: Zdarma

Torzo hradu Křečov můžete navštívit kdykoliv

Torzo nevelkého gotického hradu, ležící na vyvýšenině nad Doláneckým potokem, nedaleko od obce Podbořanský Rohozec. Zříceniny hradu Křečova se zachovaly nad obcí Rohovcem. Zbořeniště prozrazuje, že se jednalo o malý hrad, který stával na kruhovém návrší a na severní straně byl obklopen dvojitým hlubokým příkopem.