Žatecké městské divadlo uvede trochou jinou Maryšu
KDY: Pátek 1. října od 19 hodin
KDE: Městské divadlo Žatec
ZA KOLIK: 100 korun

Poněkud netradiční hra na motivy Aloise a Viléma Mrštíků o lásce, tvrdohlavosti, hamižnosti a o hlouposti, která ničí lidské osudy. Stojí za každým člověkem jeho osud, který si s ním pohrává jako zlomyslný režisér podivného představení, nebo má každý z nás možnost svobodné volby, aby mohl žít podle svého? Hru Tohle není Maryše můžete vidět tento pátek od 19 hodin v žateckém divadle. Vstupné stojí 100 korun.

Den otevřených dveří v leteckém muzeum v Bezděkově
KDY: Sobota 2. října 
KDE:
ZA KOLIK:

Bezděkovské letecké muzeum 11. stíhacího leteckého pluku na okraji města Žatce připravilo na tuto sobotu Den otevřených dveří. Těšit se můžete na různé exponáty, letecký trenažér či podpisovou akci posledního vydání knihy Etudy ještě vonící luftem Václava Vaška. Letecké muzeum v Bezděkově u Žatce připomíná již neexistující vojenské letiště u Žatce, které bylo součástí protivzdušné obrany státu a jemuž se od jeho vzniku na začátku 50. let říkalo Korea.

Chrámový koncert sólistů
KDY: Sobota 2. října od 14 hodin
KDE: Kostel sv. Václava ve Velké Černoci
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Chodíte rádi na koncerty? V sobotu 2. října od 14 hodin na vás jeden čeká v kostele sv. Václava ve Velké Černoci. Na programu jsou světově známé skladby z klasické hudby, tak si je nenechte ujít. Vstupné je dobrovolné.

Pěškobusem žateckým podzemím
KDY: Sobota 2. října od 14 hodin
KDE: Náměstí 5. května Žatec
ZA KOLIK: Zdarma

V rámci Dne architektury se můžete podívat do žateckého podzemí. Akce s názvem Pěškobusem žateckým podzemím startuje v sobotu ve 14 hodin na náměstí 5. května, průvodkyněmi budou Monika Merdová a Eva Sladká. Svítilny, čelovky a pevnou s sebou.

KDY: Kdykoliv
KDE:Panenský Týnec
ZA KOLIK: Zdarma

Nedostavěný chrám je atrakcí

Nedostavěný magický chrám v Panenském Týnci je velkým lákadlem. Za příběhem, energií či tajemnem jezdí do Týnce lidé z celé republiky. Památka je vyhledávaným místem svatebčanů, svůj den tam prožili například Gabriela Koukalová a Petr Koukal. Mnozí tam jezdí kvůli údajné léčivé a pozitivní energii. Chrám hrál i ve filmu. Chrám nyní tvoří 21 metrů dlouhé, 9 metrů široké a přes 20 metrů vysoké kněžiště. Ze západní trojlodní části zbyly jenom jižní zeď a portál, část západní zdi a část základů. A také novější barokní zvonice. Panenský Týnec leží na Lounsku. Stačí odbočit ze silnice I/7, která spojuje Chomutovsko a Lounsko s Prahou. V městysi už chrám dobře najdete. Chrám je volně přístupný.