Rozhledna Stradonka nabízí krásný výhled do okolí
KDY: Kdykoliv
KDE: Stradonice
ZA KOLIK: Zdarma

Počasí přeje vycházkám do přírody. Navštívit můžete stylovou zajímavou rozhlednu ve Stradonicích nedaleko Peruce. Ta byla otevřena v roce 2009. Je z ní krásný výhled na České středohoří i oblast Perucka.

Román Hezčí svět od Báry Šťastné vás zaručeně pobaví
KDY: Kdykoliv
KDE: E-shopy
ZA KOLIK: Cca 300 korun

Hezčí svět je méně humoristický román Báry Šťastné. „Knihu jsem otevřela odpoledne, dočetla ve dvě noci. Překvapuje, otvírá, písmenka nádherně tečou a postavy jsem si uměla představit, oživly. Pro mě to je bestseller roku 2020,“ chválí čtenářka Ilona román Albatrosu /Motta. Kniha Hezčí svět je k mání na internetu za cca 300 korun. Barbora Šťastná vystudovala scénáristiku na FAMU a pracovala jako novinářka. Nyní je editorkou Paměti národa.

Muzeum nabízí online prohlídku výstavy Tam za řekou Zambezi
KDY: Kdykoliv
KDE: Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci 
ZA KOLIK: Zdarma

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci je momentálně kvůli vládním nařízením zavřené, ale i tak ho můžete navštívit, a to virtuálně třeba skrze online prohlídku výstavy Tam za řekou Zambezi. „Výstava ze sběrů a materiálů Marie Imbrové přiblíží touhu a odhodlání Emila Holuba proniknout do nitra černého kontinentu, jeho motivaci, představy, úsilí, střety s realitou jižní Afriky na konci 19. století“, uvedla kurátorka výstavy Monika Merdová. Dále ukáže metody a způsoby popisu místní krajiny či život domorodců.

Krásnodvorský zámecký park funguje
KDY: Kdykoliv
KDE: Podbořansko
ZA KOLIK: Zdarma

Jednou z množností, kam na Podbořansku zajít, je krásnodvorský zámecký park. Samotný zámek je uzavřený, jeho okolí ale nabízí zajímavé procházky. Správa zámku připravila pro zájemce orientační hru v parku. Orientační mapa je za 20 korun samoobslužně k vyzvednutí na zámecké bráně. Parkování je zdarma.

Knihovna přesunula akce na web
KDY: Kdykoliv
KDE: Louny
ZA KOLIK: Zdarma

Programy lounské městské knihovny momentálně najdete ve virtuálním prostoru. Na internetu běží akce: Knihovny dětem, webináře, virtuální výuka Třetího věku, online lekce a další distanční a experimentální služby.

V Podbořanech můžete navštívit vycházkovou trasu, která vede kolem potoka u Hluban
KDY: Kdykoliv
KDE: Podbořany
ZA KOLIK:  Zdarma
V Podbořanech můžete navštívit vycházkovou trasu, která vede kolem potoka u Hluban. K dispozici tam je čtyřsetmetrová cesta s třímetrovou šířkou a hladkým asfaltem . Okruh je ideální pro děti na bruslích, koloběžkách nebo odrážedlech. Otevřeno je denně, vstup je zdarma.