Hraběcí studánka se nachází nachází nedaleko zámku
KDY: Kdykoliv
KDE: Krásný Dvůr
ZA KOLIK: Zdarma

Nedaleko státního zámku Krásný Dvůr se u cesty v blízkosti potoka nachází studánka s vyzděným vodním rezervoárem a malým přístupovým schodištěm, lemovaná keřovitým porostem. Přístupná je volně.

Žatecké muzeum pořádá putovní výstavu Holubí pošta
KDY: Kdykoliv
KDE: Web Regionálního muzea K. A Polánka
ZA KOLIK: Zdarma

Regionální muzeum K. A Polánka v Žatci pořádá putovní výstavu Holubí pošta, která bude zpřístupněna v prostorách Staré papírny hned, jak to bude možné. Výstavu připravilo Poštovní muzeum v Praze a podílí se na ní Český svaz chovatelů základní organizace Žatec. Expozici můžete navštívit už teď přes web muzea, kde jsou snímky, které zachycují fenomén holubí pošty.

Torzo hradu Křečov můžete navštívit kdykoliv
KDY: Kdykoliv
KDE: Podbořany
ZA KOLIK: Zdarma

Torzo nevelkého gotického hradu, ležící na vyvýšenině nad Doláneckým potokem, nedaleko od obce Podbořanský Rohozec. Zříceniny hradu Křečova se zachovaly nad obcí Rohovcem. Zbořeniště prozrazuje, že se jednalo o malý hrad, který stával na kruhovém návrší a na severní straně byl obklopen dvojitým hlubokým příkopem.

Léčivá voda láká
KDY: Kdykoliv
KDE: Louny
ZA KOLIK: Zdarma

V jižní části Loun, na návrší U Spravedlnosti, byl počátkem 60. let 20. století navrtán významný zdroj alkalické kyselky Pramen Luna. Ten je nejhlubším minerálním pramenem v ČR, lidé si pro jeho vodu chodí i v současné covidové době. Má jedinečné složení, srovnávat se s ním mohou jen prameny v gruzínském Boržomi a ve franfouzském Vichy. Je to silně proplyněná a natrium-bikarbonátová voda, která vyvěrá z hloubky 1100 až 1200 metrů. Pramen Luna je vyveden na několika místech a díky své teplotě je celoročně dostupný. K dispozici je v prostoru U Spravedlnosti, v domově důchodců a v nemocniční zahradě.

KDY: Kdykoliv
KDE: Podbořansko
ZA KOLIK: Zdarma

Dominanta Podbořan

Při výjezdu z Podbořan směrem na Kadaň se při pravé straně tyčí kopec s plochým temenem a dominanta města vrch Rubín. Na vrchu se tyčí osm metrů vysoká rozhledna, která je celá z dubového dřeva. Vstup je volný.