Žateckou vilu Dr. Wiléma Kříže si můžete prohlédnout virtuálně
KDY: Kdykoliv
KDE:www.muzeumzatec.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Vila Dr. Kříže v Žatci je skvělým příkladem neorenesanční architektury s dochovanými původními interiéry. Ve městě se pro ni vžil název podle jejího posledního soukromého majitele, okresního soudního rady JUDr. Wiléma Kříže. Dnes vlastní opravený objekt město Žatec, jeho provozovatelem je Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci. Na stránkách žateckého muzea si můžete vilu prohlédnout alespoň virtuálně, když ji nejde momentálně navštívit fyzicky.

Krásnodvorský zámecký park funguje
KDY: Kdykoliv
KDE: Podbořansko
ZA KOLIK:

Jednou z množností, kam na Podbořansku zajít, je krásnodvorský zámecký park. Samotný zámek je uzavřený, jeho okolí ale nabízí zajímavé procházky. Správa zámku připravila pro zájemce orientační hru v parku. Orientační mapa je za 20 korun samoobslužně k vyzvednutí na zámecké bráně. Parkování je zdarma.

Kniha Dvanáct strun Karla Zicha je plná muziky, lásky a vzpomínání
KDY: Kdykoliv
KDE: E-shopy
ZA KOLIK: Od 410 korun

Unikátní sbírka rozhovorů, jakýsi kubistický portrét, z jehož úhlů lze složit pestrý obraz osudů zpěváka Karla Zicha a lidí kolem něj. Tak to je kniha Dvanáct strun Karla Zicha z pera Michala Bystrova, Marty Bystrovové a Zdeňka Hazdry. Na začátku byla stará, oprýskaná kytara. A dva kamarádi, kteří si vysnili knížku o životě slavného strýce jednoho z nich. Navazovali pomyslné struny, pokusili se ten ztichlý nástroj rozehrát. Jedna z největších hvězd české pop music zemřela předčasně, v pouhých pětapadesáti letech. Kolegové, příbuzní a známí na ni bez výjimky vzpomínají s láskou. Kniha je k mání v e-shopech od 410 korun.

V lounském kostele můžete vidět výstavu Světlo a pohyb
KDY: Do 31. března
KDE: Louny
ZA KOLIK: Zdarma
V kostele Církve československé husitské v Lounech můžete vidět výstavu Světlo a pohyb. Je o práce žáků lounské ZUŠ, kteří se zaměřují na fotografii a užitou tvorbu. Jde o žáky ze třídy Veroniky Liptákové.

KDY: Kdykoliv
KDE: www.muzeumzatec.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Výstava Sirupy, mošty, víno je zatím k vidění pouze na webu

Po velmi úspěšné výstavě o Šroubárně v roce 2019 připravilo Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci druhou „podnikovou“ výstavu Sirupy, mošty, víno… Výstava přibližuje historii dnes již neexistujícího podniku Fruta Žatec. Okrajově se dotýká i jeho předchůdců, kterými byly Dreherův pivovar, konzervárna Melzer a Weiss a poté konzervárna Saaza. Muzeum výstavu zpřístupní hned jak to umožní vládní opatření, zatím si ji můžete kdykoliv prohlédnout díky fotografiím na webu www.muzeumzatec.cz.