Žatecké divadlo uvede satelitní přenos opery Boris Godunov
KDY: Sobota 9. října od 18:45 hodin
KDE: Městské divadlo Žatec
ZA KOLIK:

Boris Godunov, car, jehož trýzní touha po moci, které se však zároveň děsí. Musorgského mistrovské dílo, které je jedním z pilířů ruského operního repertoáru, bude řídit Sebastian Weigle v jeho původní verzi z roku 1869. Satelitní přenos opery Boris Godunov můžete vidět v sobotu od 18:45 v žateckém divadle. Vstupné stojí 300 Kč.

Výstava ukazuje Žatec ve filmu
KDY: Úterý až neděle od 10 do 17.00, vstupné 50 korun
KDE: Galerie Sladovna v Žatci


V žatecké Masarykově ulici najdete unikátní renesanční budovu Galerie Sladovna Žatec, která byla postavena v letech 1573-1574. Vznikla jako renesanční sladovna s hvozdem na sušení sladu i s vlastní studnou ve dvoře. Můžete zde najít třeba výstavu “Žatec ve filmu“, kde uvidíte krátké ukázky českých a zahraničních filmů natáčených v Žatci. Od zítra zde bude k vidění i výstava Blízká Divočina od Kamily Havlíkové.

Věž chrámu sv. Mikuláše má kratší otevírací dobu
KDY: Denně kromě pondělí
KDE: Louny
ZA KOLIK: 15-30 korun

Vyhlídková věž chrámu sv. Mikuláše v Lounech má během vedlejší turistické sezony jinou otevírací dobu. Ta je oproti letním měsícům zkrácena o hodinu. Věž lze na podzim a v zimě navštívit od úterý do neděle od 13 do 16 hodin. Plné vstupné stojí 30 korun a snížené přijde na 15 korun.

Štístko a Poupěnka pobaví děti v žateckém městském divadle
KDY:  Neděle 10. října od 10 hodin
KDE: Městské divadlo Žatec
ZA KOLIK: 195 korun

Štístko a Poupěnka se společně s broučky dostanou do pohádkového lesa. Pomohou tam Karkulce, aby jí nesežral vlk a také potkají Jeníčka a Mařenku na cestě k perníkové chaloupce. Naučí se hodiny s písničkou Tik ťak i kouzelná slůvka s Pyšnou princeznou. Udrží tajemství s písničkou Šušušu a spatří, jak drzou, nevychovanou Káču navštíví čert v písničce Čert a Káča. Společně se všichni naučí zdravě papat se superhrdinou Mňamáčkem. Zazní taneční hity Hejbni kostrou a Jájájá, ale nebudou chybět ani známé, osvědčené písničky. Pohádku Štístko a Poupěnka můžete vidět v neděli od 10 hodin v žateckém městském divadle. Po představení je v plánu focení a autogramiáda. Vstupenky lze koupit pouze v síti Ticketportal a jedna přijde na 195 korun.

KDY: Kdykoliv
KDE: Peruc
ZA KOLIK: Zdarma

Krásný výhled na České středohoří

Stylová zajímavá rozhledna ve Stradonicích nedaleko Peruce byla otevřena v roce 2009. Je z ní krásný výhled na České středohoří i oblast Perucka.