Truckweek na letišti nabídne silné motory, atrakce a zábavu
KDY: Pátek až neděle
KDE: Letiště v Panenském Týnci
ZA KOLIK: Od 100 korun

Truckweek na letišti v Panenském Týnci nabídne silné nákladní vozy, atrakce, zásah IZS, ukázka brzdné dráhy autobusu, kamionů, osobního auta a motorky a tématické soutěže pro děti. Akce startuje v pátek 27. května a skončí v neděli 29. května. „V sobotu je hlavní program. Kolem 10 hodiny se jede spanilá jízda přes Telce, Peruc, Hřivčice, Vrbno nad Lesy, Donín, Toužetín, Sulec a zpět na letiště. Hlavní hřeb večera bude Kiss Mix tedy moderátoři Rádia Kiss Aleš Matoušek, Radek Hrdina, Sonia Edde,“ řekla za organizátory akce Lucie Fabiánová. Lístek na pátek stojí 100 korun, na sobotu 350 korun. Celý víkend vás přijde na 500 korun. Děti do 15 let neplatí nic.

Zámek Pátek bude pohádkový. Těšte se na divadlo i kouzelníka
KDY: Sobota 28. května od 13 hodin
KDE: Zámek Pátek

Zámek Pátek bude tuto sobotu pohádkový. Těšit se můžete na loutkové divadlo Kubko a jeho pohádku O perníkové chaloupce, kouzelníka M. či alchymistu Bavora. V plánu je i výcvik malých rytířů a soutěže. Start akce je ve 13 hodin. Během celého dne je také možné si každou hodinu projít s průvodcem zámek nebo navštívit volně přístupnou výstavu papírových modelů hradů a zámků. Vstupné pro dospělého přijde na 100 korun a děti a senioři zaplatí 50 korun. Zámek Pátek najdete ve stejnojmenné vsi na břehu řeky Ohře mezi Louny a Libochovicemi. Zámek je v květnu a červnu otevřen vždy v pátek, v sobotu, v neděli a o svátky od 10 do 16 hodin.

Tradiční muzejní pochod vás zavede do světa mlýnů
KDY: Sobota 28. května od 10 hodin
KDE: Žatec
ZA KOLIK: Zdarma

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci pořádá tuto sobotu tradiční muzejní pochod, a to s podtitulem Mezi mlýnskými koly. „Sraz zájemců v 10 hodin v parčíku u Gellertova mlýna v Žatci (křižovatka ulic Rooseveltova a Denisova). Startovné přijde na 50 korun. Na trase dlouhé cca čtyři kilometry se zastavíme u každého z bývalých mlýnů a něco vám o nich řekneme Pivovarský, Špitální, Starý a dojdeme až ke Spálenému mlýnu (u koupaliště), kde turistický pochod zakončíme na veřejném ohništi. Účastníky prosíme o přihlášení do 25. května na tel. 775 028 112. S sebou dobrou náladu, pláštěnku, pití, svačinu a hlavně špekáčky a jiné pochutiny na závěrečné opečení. Akce se nebude konat v případě velmi špatného počasí. Menší deštík nás ale nezastaví,“ zvou průvodci pochodem Miroslav Černý a Jaroslav Holštajn.

Staročeské máje v Cítolibech nabídnou průvod i posezení
KDY: Sobota 28. května od 13 hodin
KDE: Cítoliby
ZA KOLIK: Zdarma

Sbor dobrovolných hasičů Cítolib zve na akci s názvem Staročeské máje, která se uskuteční v sobotu 28. května. Průvod obcí vyjde ve 13 hodin, následovat bude sousedské posezení s hudbou.

Přírodovědci z muzea vám ukážou kroužkování ptáků
KDY: Neděle 29. května od 9 hodin
KDE: Blšanský Chlum
ZA KOLIK: Zdarma

Cílem  VII. víkendové exkurze s přírodovědci Oblastního muzea v Lounech je Blšanský Chlum u Loun louňáky zvaný „Pšaňák“ a jeho okolí. „Na „Pšaňáku“ na nás budou čekat stráně porostlé modrým lnem rakouským, odkrytá výplň nálevkovitě se rozšiřujícího jícnu sopouchu tvořená vějířovitě uspořádanými, šestibokými sloupy čedičové horniny basanitu a možná i dudek. V případě dobrého počasí bude součástí návštěvy lokality kroužkování ptáků. Na Loužku u Počedělic nás bude čekat lužní les s železitými prameny a hnízda dravců. Navštívíme také nedaleké mrtvé rameno Ohře, které je zajímavým geologickým dokladem vývoje dolního toku Ohře a dynamiky říčního koryta,“ řekl Miroslav Bažant z lounského muzea. Sraz je v neděli 29. května v 9 hodin na silnici mezi Louny a Blšany u Loun na severním úpatí Blšanského Chlumu.

Čardášová princezna v žateckém letním amfiteátru
KDY: Sobota 28. května od 21 hodin
KDE: Letní amfiteátr Žatec
ZA KOLIK: Od 550 korun

Jeden z největších operetních hitů „Čardášová princezna“ Emmericha Kálmána v podání souboru, baletu a orchestru Severočeského divadla Ústí nad Labem můžete vidět a slyšet tuto sobotu od 21 hodin v žateckém letním amfiteátru. Čardášová princezna zaznamenala ohromný světový úspěch. Stala se rodnou sestrou Lehárovy Veselé vdovy, druhou nejhranější operetou v historii tohoto žánru, pravým bestsellerem i vděčným námětem pro film. Představovala vrchol Kálmánovy tvorby, protože v ní – jak to vyjádřil jeden kritik – spojil skladatel krásu maďarského folklóru s elegancí salónního valčíku. Byl prostě svůj. Všechno, co vytvořil později, zůstalo již ve stínu slavné „Čardášky”. Lístek koupíte od 550 korun.

KDY: Neděle 29. května od 13 do 16 hodin
KDE: Obec Líšťany 
ZA KOLIK: Zdarma

Bazárek v obci Líšťany nabídne dětské oblečení a hračky
Máte doma nějaké dětské oblečení či hračky, které už nepotřebujete, a rádi byste je poslali do "druhého" kola? Pakliže ano, tak byste neměli chybět na bazárku v obci Líšťany. Ten se uskuteční v tamním centru volnočasových aktivit už tuto neděli 29. května od 13 do 16 hodin. Zájemci si sami zajistí prodej/výměnu či darování. Vstup je volný.