DŮLEŽITÉ KONTAKTY

- Číslo na krajskou hygienu +420 736 233 176, +420 704 829 502, +420 703 365 986

- Číslo na celostátní nonstop infolinku 724 810 106 nebo 725 191 367

- Důležitá rada: určitě si do mobilu uložte číslo na svého praktického lékaře

CO DĚLAT V PŘÍPADĚ POTÍŽÍ

Co je koronavirus?Mezi symptomy onemocnění patří suchý kašel, dušnost, únava a neustupující horečka. Provázet ji může také bolest kloubů a svalů. Zvláštní případy mohou vést k zápalu plic, selhání ledvin a smrti. Koronavirus se pak přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu. Jak upozornilo ministerstvo zdravotnictví, jde o takzvanou kapénkovou infekci, která se přenáší vzduchem. Inkubační doba je dva až 27 dní.

Pokud na sobě člověk pozoruje příznaky koronaviru, neměl by se osobně vypravit k lékaři a riskovat tak nakažení dalších osob. Naopak by měl kontaktovat svého registrujícího lékaře nebo lékařskou pohotovost, případně i krajskou hygienickou stanici. Zde získá pokyny k dalšímu postupu. 

CO DĚLAT V KARANTÉNĚ

Mohu jít z karantény vyvenčit psa?
Ano, ale pouze v nezbytně nutném případě, pokud mi jej nemohou vyvenčit příbuzní, sousedi či kamarádi. Mělo by to být v době, kdy je venku co nejméně lidí, a venku bych měl být pouze co nejkratší dobu. Důležité je vyhnout se kontaktu s dalšími pejskaři i kolemjdoucími.

Mohu si z karantény dojít nakoupit?
Nejlepší je objednat si nákup přes internet, zaplatit jej předem a požádat donáškovou službu, ať jej nechá přede dveřmi. Vyzvednu si jej až po jejím odchodu. "Když už opravdu není zbytí a pro něco si musí člověk dojít, tak opět ideálně s rouškou, nebo alespoň nakoupit rychle a držet si odstup od lidí, a rychle jít zpátky. Samozřejmostí je hygiena rukou," upřesnila tisková mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dana Šalamunová.

Přes internet na webu kosik.cz

Kdy mi hrozí třímilionová pokuta za nedodržení karantény?
Případné pokuty se budou řešit individuálně podle konkrétního provinění. Vyšší sankce by mohla hrozit zejména v případě opakovaného porušování zákazu vycházení.

ZRUŠENÉ AKCE

Kulturní:
Vrchlického divadlo v Lounech nehraje. Zrušena byla Mateřinka, která se zde měla ve středu a čtvrtek. Zrušeno bylo představení Divadla Radka Brzobohatého. V jednání je možný náhradní termín. Zavřeno má i lounský Kulturní dům Zastávka, kde byl zrušen sobotní ples Smart – Fit. Neuskuteční se ani nedělní Taneční čaje s orchestrem Jaromíra Laksy.

V Žatci se ruší sobotní vítání občánků, proběhne v jiném termínu. Je zavřená sauna na koupališti. Neproběhlo setkání s obyvateli kvůli rekonstrukci Purkyněho ulice, jež bylo svolané na čtvrtek 12. března odpoledne. Své akce ruší také žatecká Základní umělecká škola. 

Zavírá také žatecké divadlo a kino. V Žatci přerušily provoz knihovna a muzeum. 

V Postoloprtech z rozhodnutí starosty město uzavřelo základní uměleckou školu i dům dětí a mládeže.

Od 13. března až do odvolání jsou budovy Oblastního muzea v Lounech a areál Archeoskanzenu Březno u Loun pro veřejnost uzavřeny!
Zrušeny až do odvolání jsou rovněž všechny akce pro veřejnost, i ty které měly proběhnout v náhradních prostorách, například velký sál MÚ Louny.

Nově vznikající muzeum v Bezděkově u Žatce v polovině května neotevře. Expozice, která bude věnována lidem z letiště a samotnému letišti Žatec musí kvůli současné situaci a šířící se epidemii koronaviru posunout slavnostní otevření na neurčito. „V současnosti musíme respektovat nařízení a opatření. Až to bude možné, tak dáme veřejnosti vědět, že otevíráme,“ řekl ve čtvrtek 26. března Deníku František Blahout, jedna z hlavních duší projektu.  

Městské divadlo v Žatci ve čtvrtek 26. března informovalo o tom, jak na základě rozhodnutí Vlády ČR po jednání Bezpečnostní Rady státu o vyhlášení stavu nouze, ruší, případně přesouvá veškerá dubnová naplánovaná divadelní a filmová představení. 

Zrušená představení bez možnosti přeložení na jiný termín:
14. 3. PŘENOSY Z METROPOLITNÍ OPERY V NEW YORKU zrušeno do konce sezony (držitelům abonentních  vstupenek bude vrácena alikvotní část za 3 neodehrané přenosy) 
16. 3. Činohra – OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKÉHO KRÁLE – zrušeno
25. 3. Činohra – VZHŮRU DOLŮ - zrušeno

Přesunutá představení na jiný termín, vstupenky zůstávají v platnosti:
19. 3. Koncert – VLASTA REDL – 3. 10. 2020
20. 3. Činohra TOHLE NENÍ MARYŠA – 16. 10. 2020
21. 3. Koncert – VIII. KONCERT K PŘIVÍTÁNÍ JARA, FELIX SLOVÁČEK jun. – 13. 11. 2020
23. 3. Zábavný pořad – TALK SHOW JOSEFA DVOŘÁKA – 23. 11. 2020
14. 4. Činohra – DVA NAHATÝ CHLAPI – 12. 1. 2021
27. 4. Koncert – THE BACKWORDS – v jednání, termín v sezoně 2020/21 bude upřesněn
22. 4. Koncert – NEZMAŘI – v jednání, termín v sezoně 2020/21 bude upřesněn
23. 4. Činohra – ÚČA MUSÍ PRYČ - v jednání, termín v sezoně 2020/21 bude upřesněn

Zrušené plánované celoměstské akce:
30. 4. ČARODĚJNICE – letní kino
  9. 5. FESTIVAL MAŽORETEK – nám. Svobody a letní kino
27. 5. JAZZ FEST COMPETITION – festival jazzových  big-bandových ZUŠ orchestrů – letní kino
23. 5. CARMEN – probíhají jednání o případném přesunutí na měsíc září 2020

Zakoupené vstupenky na zrušená i přeložená představení lze vrátit v pokladně divadla. Pokladna je otevřena: úterý a čtvrtek 14 – 17 hodin. Termín zahájení předprodeje vstupenek na divadelní a filmová představení na měsíc duben a květen 2020 je prozatím pozastaven do odvolání.

Společenské:
V Žatci nebude sobotní koncert v Lidovém domě ani ples Chmelařství v kulturním domě Moskva. 

Na státních zámcích v Krásném Dvoře na Podbořansku a Stekníku na Žatecku se odsouvá zahájení nové sezony, ruší se veškeré prohlídky a akce, soukromé i veřejné, které se měly konat do poloviny dubna.

V ohrožení je konání výstavy Dům a zahrada v Lounech.

V návaznosti na aktuální situaci vydal Národní památkový ústav mimořádná opatření, uzavřel památky s celoročním provozem a odložil zahájení návštěvnické sezony. Co to znamená pro návštěvníky? Volně přístupné parky a zahrady u památkových objektů ve správě NPÚ zůstávají prozatím zpřístupněny pro veřejnost. Zahájení návštěvnické sezony je odloženo na neurčito.

Na Lounsku se to týká zámku Krásný Dvůr a zámku Stekník.

Zavřené jsou ve městě kulturní a společenské instituce, jako jsou muzea, galerie či knihovna. Městská knihovna Žatec už vydala informaci, že výpůjční lhůta u půjčených knih se automaticky prodlužuje.

V Žatci zůstávají zavřené školy včetně ZUŠ. 

Sportovní: 

Program soutěží FAČR je do odvolání přerušen. FAČR vzhledem k novému nařízení Vlády ČR bere na vědomí aktuálně vyhlášený nouzový stav a informuje tak své členy i veřejnost o tom, že soutěže, které řídí FAČR, KFS a OFS jsou do dalšího rozhodnutí státních orgánů v této věci přerušeny.

V úterý odpoledne 17. března zároveň z podnětu UEFA dojde k hromadné videokonferenci všech členských asociací, na které se bude řešit další postup v otázkách domácích i evropských soutěží, stejně tak se bude řešit i osud evropského šampionátu v tomto roce. K utkání do Ostrova nad Ohří tak například v sobotu neodjeli fotbalisté FK SEKO Louny.

Vyhlášený Nouzový stav mimo jiné znamená, že se nebudou ani v Žatci konat žádné sportovní akce. Jsou uzavřena také krytá sportoviště, tedy včetně školních tělocvičen.

Velká Žatecká 2020, která se měla konat 4. dubna, se ruší. O případném novém termínu budeme informovat. Poskytl v neděli 15. března večer informaci Jan Bajbora předseda Atletického klubu Žatec.

ÚŘADY, MATEŘSKÉ ŠKOLKY, JESLE

Kontaktní linka pro seniory v Žatci slouží ke konzultacím, dotazům, sběru požadavků (např. nákupy). Senioři mohou volat na telefonní číslo 720 972 866 nonstop a 725 957 166 ve všední dny od 8 do 17 hodin.

K novým opatřením v Žatci patří vytvoření Kontaktní linky pro seniory. Kontaktní linka pro seniory bude sloužit ke konzultacím a dotazům. Senioři mohou volat na telefonní číslo 725 957 166 ve všední dny od 8 do 17 hodin. Podle druhu a četnosti dotazů je město připraveno služby pro seniory rozšiřovat.

Město Louny od pátku 13. března od 150 rozšířilo využití telefonního čísla Městské policie tel: 603 19 20 21, jako informační linku pro seniory, kteří potřebují zajistit základní potřeby či asistenci.

Činnost mateřských škol v Lounech bude v souladu s apelem krizového štábu Ústeckého kraje zachována. V případě omezení jejich provozu spočívající v zákazu osobní přítomnosti dětí hrozí paralýza poskytování zdravotních, sociálních a dalších služeb na území regionu.

V Postoloprtech od 14. března zveřejnili zákaz přítomnosti veřejnosti v prostorách školní jídelny. Aby ale usnadnili obzvláště seniorům tuto situaci, oznániml úřad, že školní kuchyně při ZŠ Postoloprty bude i nadále vařit a poskytovat stravu pro veřejnost. Obědy však budou vydávány zaměstnanci školy před vstupem do jídelny pouze do přinesených jídlonosičů. Doba tohoto vydávání stravy se stanovuje na čas mezi 11.00 až 12,30 hod.

Z rozhodnutí krizového štábu města Louny bude Mateřská škola při ZŠ a MŠ Kapitána Otakara Jaroše (3. ZŠ) otevřena pro děti z uzavřených MŠ v obcích na území správního obvodu Loun. Děti zapsané do MŠ při ZŠ a MŠ Kpt. Jaroše mohou využít jakékoliv MŠ zřízené městem Louny.

HZS Ústeckého kraje v souvislosti s nouzovým stavem omezuje úřední hodiny. V souvislosti s vyhlášení nouzového stavu pro území České republiky dochází od 16. března 2020 k omezení úředních hodin HZS Ústeckého kraje. Úřední hodiny HZS Ústeckého kraje jsou stanoveny takto: Pondělí 8 – 11hodin a středa 12 – 15 hodin.  

HZS Ústeckého kraje informuje i na twitteru @HzsUlk  HZS Ústeckého kraje a facebooku Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje @hzsulk. Informoval o tom tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Lukáš Marvan.

Omezení úředních hodin Městkého úřadu Louny. Dle usnesení vlády ČR jsou v pondělí 16. března úřední hodiny Městského úřadu v Lounech pouze v době od 13 do 16 hodin.

Město Žatec v pondělí 16. března informovalo o tom, že na základě usnesení vlády jsou úřední hodiny pouze od 8 do 11 hodin. 

Blokové čištění se v Žatci zatím provádět nebude. Blokové čištění ulic, které mělo v Žatci začít ve středu 18. března, se v současné chvíli ruší. Technická správa města Žatce bude hledat jiný termín. K odkladu dochází proto, aby lidé v období celostátní karantény vycházeli ven co nejméně. Zároveň je jasné, že by řidiči měli problém svá vozidla přemístit jinam.

Jednání přestupkové komise v Žatci, naplánované na středu 18. března se ruší. Vzhledem k mimořádné situaci a v souladu s usnesením vlády č.217 ze dne 15.3.2020 zveřejněným ve sbírce zákonů pod č. 87/2020 Sb. MěÚ Žatec sděluje, že ústní jednání nařízená Komisí pro projednávání přestupků města Žatec na den 18.3.2020 se ruší.  O dalším postupu bude včas informovat.  

Finanční úřad pro Ústecký kraj počínaje dnem 16. března přijímá opatření s cílem snížit riziko šíření nákazy koronaviru. Ruší se plánované dosud nezrealizované výjezdy do obcí.Ruší se původně ohlášené rozšířené úřední hodiny územních pracovišť, plánované na období 23. března – 1. dubna.

Dočasně se uzavírají územní pracoviště v tzv. „optimalizovaném režimu 2+2“ - v Podbořanech, v Bílině a v Libochovicích.

Zavírají se daňové pokladny územních pracovišť. Pro výběr daní v hotovosti zůstává v rámci Ústeckého kraje otevřena pouze jedna daňová pokladna, a to na Územním pracovišti v Ústí nad Labem, Dlouhá 3359, Ústí nad Labem.

Pokladní hodiny: Pondělí 8:00 – 11:00 hod. a Středa 8:00 – 11:00 hod.

Územní pracoviště budou přístupná pro veřejnost v rozsahu:
Pondělí 8:00 – 11:00 hod.
Středa 8:00 – 11:00 hod.
Kontakt s veřejností bude probíhat pouze v prostorách podatelen.

Telefonní spojení jsou dostupná na internetové stránce finanční správy, v části finanční úřady. Informace ke konkrétní daňové problematice lze získat na telefonním čísle 475 252 111. Finanční úřad pro Ústecký kraj doporučuje ke komunikaci se správcem daně dálkové formy komunikace a vyzývá občany. Aby s ním řešili všechny záležitosti primárně telefonicky, nikoliv osobně. Telefonní čísla:


Finanční úřad pro Ústecký kraj
475 252 111
Územní pracoviště v Ústí nad Labem
475 252 111
Územní pracoviště v Teplicích
417 551 111
Územní pracoviště v Mostě
476 135 111
Územní pracoviště v Chomutově
474 605 111
Územní pracoviště v Lounech
415 625 111
Územní pracoviště Litoměřicích
416 710 111
Územní pracoviště v Děčíně
412 592 111

Uzavření sběrného dvora v Lounech. S ohledem na vyhlášený stav nouze a karanténní opatření, kdy lze domovy opouštět pouze v nejnutnějších případech, je až do odvolání pro veřejnost uzavřen sběrný dvůr. Informovala v úterý 17. března lounská radnice. Svoz sběrných nádob bude nadále probíhat standardně.

Od 16. března do odvolání Krizový štáb ORP Louny zakázal návštěvy v Domě s pečovatelskou službou a ve 4. poschodí domova pro seniory, který slouží také pro klienty Domova s pečovatelskou službou. Stále platí zákaz návštěv v Domově pro seniory.

Služby pro seniory v Žatci. NONSTOP linka pro seniory + 420 725 957 166. Účel – konzultace, objednávky nákupů základních potravin do 500 Kč, nákup léků. Objednávka: telefonická, závazná. Převzetí: bez přímého kontaktu. Úhrada: po skončení nouzového stavu, nákup bude prvotně uhrazen z rozpočtu města. SeniorTaxi – v provozu.

Město Podbořany zveřejnilo informaci o tom, že se dobrovolníci mohou přihlásit do pomoci v průběhu epidemie. Rádi byste se zapojili? Dáváme dohromady seznam dobrovolnických aktivit i pracovních míst pro vykrytí krizové situace pro zajištění dodávek potravin, lékárenského sortimenu a podobně.

Město Postoloprty uzavřelo překladiště odpadů. V návaznosti na Usnesení vlády ČR ze dne 15. března 2020 oznamujeme, že od středy 18. března do odvolání je překladiště odpadů pro veřejnost uzavřeno. Podnikatelé si můžou domluvit uložení odpadu na tel. 731 554 707.

Město Louny na facebooku ve čtvrtek večer informovalo o tom, že konečně dorazila první várka ochranných pomůcek z Ústeckého kraje. „Není jich mnoho, ale je to vzpruha!“ píše se. Přišlo zhruba 1200 roušek pro ZŠ a MŠ Kpt. Otakara Jaroše, která je určena jako spádová škola pro děti zaměstnanců bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníků ozbrojených sil  z území celého ORP.  Dalších asi 1500 roušek dostal již také Domov pro seniory. Nějakých 2400 roušek dorazilo na radnici pro území ORP Louny. V pátek je radnice společně se  zhruba dvěma stovkami respirátorů FFP2 distribuovala zejména do lékáren a k lékařům v Lounech, Postoloprtech a okolních obcích, kde bude jejich využití nejefektivnější. Respirátorů je nedostatek. 

V pátek 20. března dopoledne se na hlavní poště v Lounech shlukoval velký počet lidí, proto pošta přistoupila k opatření, kdy jsou dovnitř klienti vpoušteni po jednom a fronta stojí venku s 2 m rozestupy. Radnice apeluje na všechny, vydržme čekat a buďme k sobě vzájemně ohleduplní (nejen ve frontě před poštou). 

Plánovaná úřední sobota 21. března v Lounech je v důsledku vládních opatření na omezení výskytu nákazy COVID-19 zrušena. Nutné návštěvy městského úřadu po telefonické domluvě na čísle 415 621 111 omezte na úřední hodiny v pondělí a ve středu od 13 do 16 hodin.

Nečekaný dar dnes předali zástupci vietnamské komunity v Žatci městu. Starostka Žatce Zdeňka Hamousová od nich převzala 140 roušek a 20 tisíc korun. Ty vzápětí předala dál, když dobrovolní hasiči i dobrovolní záchranáři dostali po 10 tisících Kč. Dalších 30 roušek předali vietnamští občané městské policii. Všechny darované roušky i peníze budou využité v rámci zásahů a aktivit na ochranu před případným nakažením koronavirem.


Školy

Zavřené sou všechny základní a střední školy.

Info pro školáky. První vzdělávací vysílání UčíTelka pro žáky prvního stupně začalo v pondělí 16. března na ČT2 a živě na facebooku UčíTelka! A co žáky čekalo? Český jazyk! Co se bude  vyučovat dál se stačí podívat do TV rozvrhu a v 9 hodin se zase sejdou u obrazovek.

Školky

Činnost mateřských škol zřízených městem Louny je v souladu s apelem krizového štábu Ústeckého kraje zachována v omezeném režimu (třídy pro max. 15 dětí). Prhlášení radnice vydala v pondělí 16. března. V případě omezení jejich provozu spočívající v zákazu osobní přítomnosti dětí hrozí paralýza poskytování zdravotních, sociálních a dalších služeb na území regionu. 
ZŠ a MŠ Kpt. Otakara Jaroše v Lounech bude vykonávat nezbytnou péči pro děti ve věku od 6 do 10 let, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotnických služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníci ozbrojených sil anebo pedagogickými nebo nepedagogickými pracovníky určené školy nebo školského zařízení, a to bez ohledu na to, zda jsou tyto děti dětmi nebo žáky určené školy nebo školského zařízení.

Provoz mateřských škol v Žatci
Ode dne 17. 3. od 6.00 hodin dochází dočasně k uzavření mateřských škol a jeslí na území města Žatce s níže uvedenou výjimkou:

Mateřská škola Žatec, U Jezu 2903, okres Louny, a to od 17. 3. provoz každý pracovní den od 6 hod. do 16.30 hod. pro děti od 3 do 6 let. Kontakt: 415 726 181, 736 629 843, email: skolka.ujezu@tiscali.cz

Základní škola a Mateřská škola Žatec, ul. Dvořákova 24, okres Louny, a to od 17. 3. každý pracovní den pro žáky od 7 do 10 let. Kontakt: 603 597 691, 724 006 148, email: skola@zsp-zatec.cz

V uvedených zařízeních budou děti ve skupinách maximálně po 15. Děti zde mohou umístit rodiče, kteří potřebují z důvodu výkonu zaměstnání zabezpečit péči o ně a to bez ohledu na to, zda jsou tyto děti dětmi nebo žáky určené školy nebo školského zařízení.

V pondělí 23. března bylo zveřejněno mimořádné opatření starosty města Louny ve vztahu k provozu mateřských škol, které jsou v provozu pro děti pracujících rodičů (zákonných zástupců).

Ředitelům Mateřských škol se ukládá řídit se rozhodnutí vlády ČR, krizového štábu ORP Louny a zřizovatele zastoupeného vedoucí odboru OŠKaS MÚ Louny.

Ředitelům mateřských škol se zakazuje kontaktovat zákonné zástupce dětí a přesvědčovat je, aby nepředávali dítě do příslušné MŠ k předškolnímu vzdělávání.

Ředitelům mateřský škol se ukládá zajistit stravování dětí běžným způsobem a zakazuje se vyžadovat po jejich zákonných zástupcích zajištění náhradního způsobu stravování. Ekonomická stránka věci není v době nouzového stavu prioritou. Ekonomické dopady, vzniklé na základě toho rozhodnutí řeší ředitel se zástupcem zřizovatele (OŠKaS).

Ředitelům mateřských škol se ukládá seznámit s tímto opatřením zákonné zástupce dětí vyvěšením na internetových stránkách MŠ a informačních nástěnkách MŠ.

Toto opatření se nevztahuje na ZŠ a MŠ kpt. Jaroše.

OTEVÍRACÍ DOBY OBCHODŮ

Vláda rozhodla s účinností od soboty 14. března 06:00 o uzavření obchodů s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic.  Výjimka u uzavření obchodů platí dále například pro prodejny výpočetní techniky a spotřební elektroniky, malých domácích zvířat a krmiv a dalších potřeb pro zvířata, brýlí a kontaktních čoček, novin a časopisů či tabákových výrobků.Se stejnou účinností kabinet zakázal přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb, výjimkou je například zaměstnanecké stravování. Výjimku u zákazu přítomnosti lidí v restauracích tvoří provozovny, které neslouží pro veřejnost, například zaměstnanecké stravování, stravování poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb a vězeňských zařízení. Zákaz se nevztahuje ani na prodej mimo provozovnu, tedy třeba provozovny rychlého občerstvení s výdejovým okénkem nebo prodej jídla s sebou bez vstupu do provozovny. 

DOPRAVA (OMEZENÍ MHD)

Doprava funguje bez omezení. Linky č. 1 a 2 v Lounech budou jezdit jako o prázdninách. Nebudou obsluhovány všechny spoje na těchto linkách, které budou označeny negativní značkou 13. 

Provoz autobusových spojů linek DÚK bude upraven tak, že od 16. 3. 2020 (pondělí) bude zaveden prázdninový provoz. To znamená, že spoje, které běžně jezdí v době školních prázdnin a jsou omezeny v jízdních řádech negativními značkami 42 až 46 do odvolání POJEDOU. Naopak spoje, které běžně jezdí v období školního roku, omezené v jízdních řádech značkami 52 až 56, do odvolání NEPOJEDOU. Toto opatření se přímo dotkne 70 linek DÚK v celém Ústeckém kraji, z toho 9 linek DÚK nebude v provozu vůbec (jen školní provoz).

Autobusových linek v Žatci a okolí, vzhledem k prázdninovému režimu, bude od pondělí 16. března jezdit méně, protože není nutné přepravovat děti do škol.

Evakuační autobus dnes vyrazil pro české občany na berlínské letiště. Evakuační autobus HZS Ústeckého kraje, umístěný na stanici v Lounech, byl vyslán v úterý 17. března odpoledne na letiště do Berlína pro převezení českých občanů do vlasti. Informoval o tom mluvčí HZS Ústeckého kraje Lukáš Marvan.

MHD v Žatci. Od 16. 3. dočasně zdarma. Výstup a nástup zadními dveřmi. Zákaz vstupu bez zakrytí úst a nosu.

Aktuální stav dopravy v Ústeckém kraji k datu 18. března. Provoz všech linek DÚK za hranice ČR je zastaven. Vlaková linka L7 Rybniště - Liberec projede přes Německo bez zastavení. Na lince platí výlukový jízdní řád. Vlaková linka U28 přerušen průjezd přes Německo. Na lince platí výlukový jízdní řád.
Omezení zejména nočních spojů u autobusů od pátku 20. března a u vlaků od soboty 21. března.
Informační a prodejní místa dopravců mohou být z důvodu ohrožení zdraví uzavřena, dopravce DÚK kontaktujte dálkově. Nástup BUS i MHD v DÚK jen druhými dveřmi, prosíme bez kontaktu s řidičem či průvodčím ve vlaku DÚK. Všichni cestující, používejte roušky či jakoukoliv ochranu přes nos a ústa.

JAK DODRŽOVAT HYGIENU

Jak snížit riziko nákazy koronaviru.

Koronavirus v Česku