Zdroj: DeníkPo čtyřech letech ve funkci místostarosty se Milan Rychtařík, který v nedávných volbách jako lídr vedl v Lounech hnutí ANO, přesunul na post starosty. Vedení Loun se na ustavující schůzi zastupitelů výrazně proměnilo. Dosavadní „městská vláda” uskupení Pro lepší Louny, Unie pro sport a zdraví, ODS a ANO se po komunálních volbách nedohodla a rozpadla, vítězné ANO utvořilo nově vládnoucí koalici s SPD, ČSSD a Lounskými patrioty. V zastupitelstvu mají nejtěsnější většinu jednoho hlasu. 

„Čeká nás těžká doba. Je ekonomická a energetická krize, válka na Ukrajině, postcovidová doba. Máme nelehké úkoly, ale věřím, že se Louny budou dále rozvíjet, že je povedeme dobře,“ řekl po zvolení na ustavující schůzi lounských zastupitelů nový starosta Milan Rychtařík. 

V Lounech se na ustavujícím jednání zastupitelů zvolilo nové vedení města, starostou je Milan Rychtařík. Pavel Csonka a Martina Bečvářová jsou místostarosty.
Louny vede Milan Rychtařík. Koalice má v zastupitelstvu nejtěsnější většinu

Rychtařík připomněl několik projektů, které se podařilo realizovat v minulých čtyřech letech, kdy byl součástí vedení města. Uvedl, že nová koalice chce údajně zlepšit zdravotní péči v Lounech, zaměřit se prý chce také na sociální politiku a transparentnost veřejných zakázek. Řekl, že i opozice má u něj dveře otevřené se svými nápady, projekty a inovacemi. 

Sedmičlenná rada 

Milan Rychtařík, který ve funkci střídá Pavla Jandu (Pro lepší Louny) získal při volbě 16 hlasů z 26 přítomných zastupitelů, 3 se na ustavující schůzi omluvili. Nová vládnoucí koalice ANO, ČSSD, SPD a Lounských patriotů má v zastupitelstvu 15 hlasů, tedy nejtěsnější většinu jednoho hlasu. Hlas navíc pro Milana Rychtaříka při volbě starosty přidal Miloslav Bouda z ODS. 

Milan Rychtařík
Změna v Lounech, ANO vytvoří jinou koalici. Rozhodující byl postoj ČSSD

Prvním místostarostou, uvolněným, byl zvolen Pavel Csonka (ČSSD), který už tento post v minulosti zastával. Bude nyní mimo jiné řídit také městskou policii. Pro jeho zvolení bylo 15 zastupitelů. Neuvolněnou místostarostkou zvolili lounští městští poslanci Martinu Bečvářovou (ANO), také získala 15 hlasů. 

Dosud měla rada města v Lounech devět členů, nově to bude sedm. Radními byli zvoleni Jitka Hoffmannová (ANO), Michal Pehr (Lounští patrioti), Milan Čermák (ČSSD) a Jaromír Suchan (SPD). 

Výsledky voleb Louny:
ANO 24,63 % 8 zastupitelů 
Pro lepší Louny 16,39 % 5 zastupitelů 
ODS 12,12 % 4 zastupitelé 
SPD 9,61 % 3 zastupitelé 
Unie pro sport a zdraví 9,07 % 3 zastupitelé 
Lounští patrioti 8,59 % 2 zastupitelé 
ČSSD 6,74 % 2 zastupitelé 
Louny Společně – Piráti, nezávislí a Zelení 6,22 % 2 zastupitelé