Zdroj: DeníkV radě kromě nich usednou Pavel Aschenbrenner, Marcel Kollmann (oba ODS), Petr Antoni (Volba pro město) a Josef Hodina (ANO). I pro ně hlasovala velká většina zastupitelů. Pro Antoniho dokonce všichni.

Hnutí ANO, které v zářijových komunálních volbách v Žatci s přehledem zvítězilo, tak získalo všechna tři místa ve vedení města a k tomu další v jeho radě. V sedmičlenném sboru tak má hlasovací většinu. „Dohoda vznikla po dlouhých a komplikovaných jednáních. Ještě o víkendu a v pondělí ráno jsme ladili některé věci. Že hnutí ANO má starostu a dva místostarosty, vyplynulo až z průběhu jednání,“ popsal Radim Laibl. „Koaliční dohodu jsme zatím nepodepsali, dopracujeme ji v následujících dnech o věci, které se týkají komisí rady, výborů zastupitelstva, orgánů městských společností a podobně,“ dodal.

V Lounech se na ustavujícím jednání zastupitelů zvolilo nové vedení města, starostou je Milan Rychtařík. Pavel Csonka a Martina Bečvářová jsou místostarosty.
Louny vede Milan Rychtařík. Koalice má v zastupitelstvu nejtěsnější většinu

Zdeňka Hamousová, která Žatec vedla s krátkou přestávkou od roku 2010, z vedení města, jak krátce po volbách avizovala, odchází. Bude řadovou zastupitelkou. „Získal jsi silný mandát, přeji ti, aby jsi ho dokázal zúročit ve prospěch města,“ řekla Laiblovi krátce poté, co se stal starostou. Ustavující jednání zastupitelů proběhlo v aule zemědělské školy, Hamousová za svou práci pro město sklidila mezi přítomnou stovkou lidí z řad veřejnosti potlesk.

„Věřím, že v následujících čtyřech letech Žatec posuneme,“ řekl Laibl. Ten byl v posledních letech místostarostou města, současně je uvolněným radním Ústeckého kraje pro oblast zdravotnictví. „Chtěl bych se stát neuvolněným krajským radním. Pokud to nepůjde, této funkce se zřejmě vzdám,“ dodal.

Výsledky voleb Žatec
účast 36,53 procenta

ANO 29,89 % 8 zastupitelů
SPD 13,74 % 3 zastupitelé
Volba pro město 12,17 % 3 zastupitelé
ODS 8,84 % 2 zastupitelé
Starostové a nezávislí 8,82 % 2 zastupitelé
KSČM a nezávislí 6,59 % 1 zastupitel
Žatec srdce regionu 6,30 % 1 zastupitel
Piráti 5,98 % 1 zastupitel